Roboty na DW 713. Zmiana w organizacji ruchu w Rokicinach

727

Autor: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi

o okresie zimowym drogowcy kontynuują prace przy rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 713 miedzy Kurowicami a Ujazdem. Inwestycja jest już bardzo zaawansowana.

Do wykonania na 18,5 kilometrowym odcinku objętym inwestycją pozostały m.in.: dokończenie dróg dojazdowych do pól, ciągi pieszo-rowerowe o nawierzchni bitumicznej, przejście przez Rokiciny, gdzie toczą się obecnie głównie roboty (m.in. budowa kanalizacji, wymiana konstrukcji jezdni i układanie pierwszych warstw bitumicznych). Do tego trwają roboty przy przepuście na Łaznowiance.

Nadal funkcjonują zamknięcia dla ruchu i objazdy. Od dzisiaj wprowadzony również zostaje, dla ruchu lokalnego na zamkniętym odcinku w Rokicinach (między ulicami Brzezińską i Reymonta), objazd dla kierunku Tomaszów – Łódź przez: Koluszki- Brzeziny lub Chrusty Nowe.

Przypomnijmy, że jest to największa inwestycja jaką obecnie prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Realizowana jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, a jej koszt to 72 mln zł. Inwestycja jest finansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Inną inwestycją realizowaną obecnie na DW 713 jest rozbudowa II etapu przejścia przez Tomaszów Mazowiecki.