Policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby…

290

Autor: KPP

Każdego dnia policjanci w całym kraju dowodzą, że mimo zdjęcia służbowego munduru nadal pozostają gotowymi do działania stróżami prawa. Niosą pomoc, wsparcie potrzebującym i dbają o bezpieczeństwo innych. Tylko w ostatnim czasie taką postawą wykazali się tomaszowscy policjanci, niosąc pomoc ofiarom wypadku drogowego czy zatrzymując osobę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

Jedno z wymienionych zdarzeń miało miejsce 13 maja 2021 roku na Drodze Krajowej nr 91 w miejscowości Michałów gm. Kamieńsk. W godzinach popołudniowych Kierownik Rewiru Dzielnicowych tomaszowskiej jednostki będąc w czasie wolnym od służby i podróżując z rodziną najechał na groźne zdarzenie drogowe z udziałem osobowej Kii oraz dostawczego Fiata, gdzie pojazd osobowy bezpośrednio po zdarzeniu dachował. W wyniku wypadku poszkodowane zostały cztery osoby tj. kierowca Fiata oraz kierowca i pasażerowie pojazdu Kia. Policjant bez wahania zatrzymał swój pojazd, w miarę możliwości zabezpieczył miejsce zdarzenia wzywając jednocześnie służby ratunkowe i podjął działania zmierzające do wydostania uwięzionych we wnętrzu przewróconego pojazdów uczestników zdarzenia. Jak sam mówi z takimi sytuacjami spotkał się nie raz w codziennej służbie. Zadziałał instynkt nastawiony na niesienie pomocy.

Informacja o zdarzeniu dostępna między innymi pod n/w linkiem:

Wypadek na DK91 w gm. Kamieńsk. Cztery osoby ranne – Radomsko24.pl

               Postawą zasługującą na uznanie wykazała się również młoda policjantka pełniąca obowiązki dzielnicowej w KPP Tomaszów Maz., która 18 maja br. będąc poza służbą, na jednej z ulic Tomaszowa Mazowieckiego zauważyła grupę osób wśród, których rozpoznała mężczyznę poszukiwanego do odbycia półrocznej kary pozbawienia wolności w jednym z aresztów śledczych. Policjantka również zadziałała instynktownie i mając świadomość, że mężczyzna na skutek jej interwencji może podjąć ucieczkę rozpoczęła jego obserwację jednocześnie prosząc o wsparcie dyżurnego jednostki. Skierowany do interwencji patrol potwierdził, iż jest to mężczyzna który nie stawił się w wyznaczonym terminie do aresztu by odbyć karę.

SŁUŻYĆ LUDZIOM – OBOWIĄZEK I PRZYWILEJ !