Biesiada Świętojańska

780

Autor: Starostwo Powiatowe

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej zaprasza na Biesiadę świętojańską, na środę, 23 czerwca 2021 roku, od godziny 15.00, tradycyjną zabawę w przeddzień (a właściwie w przednoc) Nocy Kupały, czyli na puszczanie wianków. 

Biesiada Świętojańska  adresowana jest do wszystkich. Dorota Ignasiak – dyrektor PCAS-u, zaprasza całe rodziny. Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, szczudlarze, wielkie bańki mydlane, survivalowy tor przeszkód, konkursy z nagrodami i wiele innych fantastycznych animacji.

Głównym punktem programu będzie „Konkurs na Najpiękniejszy Wianek Świętojański”, w którym każdy może wziąć udział. Organizatorzy zapraszają zarówno koła gospodyń, jak i osoby niezrzeszone w stowarzyszeniach – tu liczy się inwencja i zgodność z tradycją.

A ten wspólnie spędzony czas, zwieńczy koncert Andrzeja Rybińskiego – piosenkarza, muzyka, kompozytora, którego przeboje do dziś nuci cała Polska.

– Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na tę wyjątkową imprezę. Już po raz kolejny nasze wianki popłyną Wolbórką. Będzie można pobiesiadować w atmosferze ludowości i zobaczyć tradycyjne wianki, które dziś są już tylko atrakcją etnograficzną. Szczególnie dużo atrakcji zaplanowaliśmy dla dzieci, które będą pod czujnym okiem animatorów. Będzie wiele gier i konkursów z nagrodami, tor przetrwania i oczywiście maskotka z popularnej bajki Kung–fu Panda. Pogodę już zamówiliśmy i mamy nadzieję, że uda się tym razem zaanimować czas najmłodszym, bo poprzednie próby właśnie pogoda nam zepsuła. Dla nieco starszych wystąpi Andrzej Rybiński, także zapraszam do wspólnej zabawy – mówi dyrektor PCAS-u, Dorota Ignasiak.