Pływali nawet na… pizzy

533

Autor: MCK

Świetna zabawa, mnóstwo śmiechu i muzyka szantowa – tak w skrócie można opisać imprezę „Płyń na byle czym”, która odbyła się w sobotę, 10 lipca na Przystani nad Pilicą. Jej organizatorem było Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Dopisali uczestnicy oraz pogoda.

Wydarzenie odbyło się w ramach letniego cyklu „To masz w Tomaszowie”.  Głównym punktem był konkurs w pływaniu na byle czym. Startujące załogi wykazały się dużą kreatywnością przy przygotowaniu swoich wodnych pojazdów i strojów. Pływano na drzwiach, brodzikach, a nawet… pizzy.  Śmiałków oklaskiwała liczna widownia, która zebrała się na pomoście wzdłuż Pilicy.

Komisja konkursowa po burzliwych obradach, w trakcie  których oceniano wygląd konstrukcji, stylistykę stroju załogi, pływalność wodnych pojazdów oraz oryginalność podejścia do tematu i wykorzystane techniki, wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce w konkursie „Płyń na byle czym” jury przyznało Poli i Konradowi Goździkom. Drugie miejsce zajął Rafał Pietrzko, miejsce trzecie Edyta Pietrzko, a na miejscu czwartym uplasowali się Wiktoria i Mariusz Pietrzko.  Wyróżnienia trafiły do Katarzyny Tomczak oraz Tomasza Łucki. Fundatorami nagród byli: Miejskie Centrum Kultury, Tomasz Izydorczyk firma Castorama Częstochowa oraz TlenoStacja Piotr Stankowski. Nad bezpieczeństwem uczestników konkursu czuwali ratownicy z tomaszowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Celem konkursu była promocja aktywnego wypoczynku, a także popularyzacja turystycznego potencjału Tomaszowa Mazowieckiego i rzeki Pilicy oraz wspólna zabawa tomaszowian i turystów. Dodatkową atrakcją dla uczestników sobotniego wydarzenia był koncert „W szantowych klimatach” w wykonaniu zespołu na razie, którego lider – Janusz Nastarowicz – przez wiele lat związany był z naszym miastem.

W przerwie między konkursem a koncertem chętni mogli wziąć udział w minikursie polskiego języka migowego i poznać podstawowe, przydatne w codziennym życiu, zwroty. Były też warsztaty plastyczne dla dzieci prowadzone przez pracowników Miejskiego Centrum Kultury.

A już w najbliższą sobotę, 17 lipca o godz. 15 Miejskie Centrum Kultury zaprasza do Skansenu Rzeki Pilicy na „Słodką sobotę”.