Hulajnoga czy rolki? Wybierz sprzęt dla Twojego dziecka!

619

Dzieci coraz więcej czasu spędzają przed monitorem komputera lub ekranem telewizora.  Jak przekonać dziecko, że wychodzenie z domu jest fajne, a sport to zdrowie? Można zdecydować się na kupno nowego sprzętu sportowego. Coraz popularniejsze stają się hulajnogi oraz rolki. Sprawdź, co warto kupić, aby skutecznie zachęcić dziecko do wyjścia na zewnątrz.

Dla kogo rolki, a dla kogo hulajnoga?

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu sportowego należy wziąć pod uwagę wiek oraz preferencje Twojego dziecka. Na rolkach trzeba nauczyć się jeździć, więc upadki wliczone są w całe przedsięwzięcie. Hulajnoga jest dużo prostsza w obsłudze, ponieważ wystarczy odpychać się jedną nogą i poradzi sobie z tym nawet dwuletnie dziecko. Hulajnoga jest o tyle dobrym wyborem, że z wiekiem dziecko może wprowadzać tricki do swojej codziennej jazdy. Podskoki i wyskoki najlepiej wykona na specjalnej hulajnodze freestyle. Możesz dostać takie tutaj: https://roooolki.com/pol_m_Hulajnogi_Hulajnogi-freestyle-402.html.

Jazda na rolkach poprawi koordynację ruchową dziecka, rozwinie mięśnie, dotleni organizm, zredukuje stres oraz pomoże spalić tkankę tłuszczową. To ostatnie jest o tyle istotne, że w naszym społeczeństwie przybywa otyłych nastolatków – warto więc zadbać o ruch już od najmłodszych lat. Jazda na hulajnodze pomoże pozbyć się zbędnych kalorii oraz wzmocni mięśnie brzucha, pleców i ramion. Jak widać, obie opcje są dobre. Pamiętaj jednak, żeby nie zmuszać dziecka do ich uprawiania, niech robi to z przyjemnością i dziecięcą radością.

Rolki dla dziecka

O tyle, o ile kupno hulajnogi to naprawdę nic trudnego (wystarczy jedynie dobrać jej rozmiar pod wzrost dziecka), tak kupno rolek (https://roooolki.com/firm-pol-1613041250-Seba-FR-Skates.html) to „wyższa szkoła jazdy”. Nie kieruj się zasadą im taniej, tym lepiej. Tak naprawdę źle dobrane rolki mogą wyrządzić dziecku wielką krzywdę i skutecznie zniechęcą je do dalszych prób jazdy. Jeśli chodzi o rodzaj, najlepiej sprawdzą się rolki typu soft shell, czyli z miękkim butem, który jest nie tylko wygodny, ale i zapewniają lepszą wentylację. Dobierz odpowiednio rozmiar rolek – nie mogą być ani za duże, ani zbyt małe. Najlepsze rolki znajdziesz w sklepie Roooolki.com (https://roooolki.com/).

Zachęcaj swoje dziecko do ruchu. Rolki i hulajnoga to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Możesz kupić je także dla siebie i uprawiać te sporty razem ze swoim dzieckiem. Pamiętaj też o kasku i ochraniaczach. Dzięki nim jazda na pewno będzie przyjemna.