Tańczą, ćwiczą, żyją…

529

Autor: Urząd Miasta

„Tańcz, ćwicz, żyj – czyli przepis na młodość Seniora” to projekt, który cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród naszych „mieszkańców 60 +”. Za nami już warsztaty tańca, pilates i spotkanie z podologiem. Przed seniorami kolejne ciekawe zajęcia, warsztaty i atrakcje.

Seniorki w Miejskim Centrum Kultury TKACZ rozgrzały parkiet niemal do czerwoności przy latynoamerykańskich rytmach z tancerzem i trenerem Cantinero. Warsztaty pilates odbyły się w Szkole Tańca i Ruchu z ZOLĄ – Olą Kołkiewicz, gdzie seniorzy intensywnie ćwiczyli, wzmacniając swoje mięśnie i kręgosłup. Spotkanie z podologiem w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych dostarczyło uczestnikom potrzebnej wiedzy o tym, jak zadbać o swoje stopy, które niosą nas przez całe życie, a wśród „senioralnej młodzieży” problemów w tym temacie nie brakuje.

Co jeszcze przed nami?

Warsztaty z dietetykiem – 7 czerwca, godz. 15.00 – 18.00, Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych (dawna „Przyjaźń), ul. Św. Antoniego 55.
Warsztat połączony z przygotowywaniem potraw i degustacją.

Warsztaty Ekoogrodnik – jak dbać o rośliny w domu, na balkonie, w ogródku, jak oszczędzać wodę i nie zanieczyszczać powietrza i gleby – 20 czerwca LUB 22 czerwca, godz. 10.00 – 13.00, Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, ul. Jana Pawła II 64/66 przy Podleśnej (zajęcia w ogrodzie).
Ten warsztat to nie tylko możliwość zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, ale również okazja do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i odpoczynku w cieniu drzew. Dla uczestników przewidujemy słodki poczęstunek oraz sadzonki roślin.

KRĘGLE dla Seniorów – letnia odsłona Spartakiady – 21 czerwca, godz. 10.00 – 13.00, ul. Strzelecka 24/26 (przy Arenie Lodowej).
Zabawa będzie miała formę turnieju z medalami i upominkami. Zarówno pasjonatów jak i nowicjuszy zachęcamy do spróbowania szczęścia, dobrej zabawy i pokazania swoich umiejętności. Turniej rozpoczniemy krótkim instruktarzem. Najważniejsze zasady turnieju:
– do turnieju prosimy zgłaszać się w 3-osobowych składach;
– każdy uczestnik będzie miał dwa rzuty próbne i 10 rzutów liczonych do punktacji;
– gramy do pełnych – tzn. każdorazowo do strącenia będzie 9 kręgli;
– turniej jest drużynowy;
– wymagane są sportowe buty, a wygodny strój pomoże w osiągnięciu lepszych rezultatów.

POTAŃCÓWKA – 30 czerwca godz. 17.00 – 22.00, Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, ul. Jana Pawła II 64/66 (na świeżym powietrzu).

Na koniec projektu dla uczestników warsztatów, które odbywały się w miesiącach maj i czerwiec organizujemy zabawę przy muzyce na żywo w ogrodzie ORDN. Będzie poczęstunek, grill i tańce.

ZAPISY do wyczerpania miejsc:

Wydział Spraw Społecznych
i Promocji Zdrowia
ul. POW 10/16 bud. C pok. 2.
tel. 44 724 23 11 wew. 575, 574 tel. 605 335 393
e-mail: wsp@tomaszow-maz.pl

Projekt „Tańcz, ćwicz, żyj – czyli przepis na młodość Seniora” otrzymał dofinansowanie z Fundacji ORLEN w ramach czwartej edycji programu grantowego dla społeczności lokalnych pod nazwą „Moje miejsce na Ziemi”.