Mileny Nowak – laureatki IX Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100%”

424

Autor: Starostwo Powiatowe

W czwartek, 29 września 2022 roku, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, zaprosił do sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim Milenę Nowak – absolwentkę I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim, aby złożyć jej gratulacje.

Milena Nowak jest jedną z dwóch tegorocznych maturzystek z województwa łódzkiego i jedną z 27 najlepszych maturzystów w kraju.  Została laureatką IX edycji ogólnopolskiego projektu „Matura na 100%”, honorującej maturzystów, którzy w danym roku zdali przynajmniej jeden przedmiot maturalny na poziomie rozszerzonym na 100%, a pozostałe na co najmniej 90%. Laureaci 2022 to 27 najlepszych z najlepszych maturzystów spośród 268 257 zdających tegoroczne egzaminy według kryteriów CKE.

Mariusz Węgrzynowski powitał zaproszonych gości, wśród których byli: Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, Leon Karwat – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Tomaszowskiego, Ewa Męcina – dyrektor I LO w Tomaszowie Mazowieckim, Kinga Brzeska – wychowawca absolwentki oraz jej mama.

Starosta odczytał laudację dotyczącą laureatki i list gratulacyjny, jaki do niej wystosował. Życzył jej samych sukcesów w dalszej nauce i życiu. Milena Nowak jest już studentką pierwszego roku na Uniwersytecie Warszawskim.

„W takich ważnych chwilach związanych z naszą, tomaszowską oświatą zawsze jest obecny Łódzki Kurator Oświaty, pan Waldemar Flajszer, którego mogę nazwać przyjacielem tomaszowskiej oświaty, a nawet przyjacielem Powiatu Tomaszowskiego. Wyjątkowa aktywność, jeżeli chodzi o tę naszą tomaszowską oświatę. Pan Kurator przemierzył nie tylko szkoły ponadpodstawowe, ale dzisiaj jest w trakcie odwiedzin już w kolejnej gminie powiatu tomaszowskiego i odwiedza szkoły podstawowe. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie tymi wszystkimi sprawami, które często są trudne, ale taka osoba, która chce poznać problemy i chce pomóc, jest osobą wyjątkową.

Bardzo serdecznie dziękujemy za obecność na tej dzisiejszej uroczystości.” – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Waldemar Flajszer w samych superlatywach wyrażał się o oświacie w powiecie tomaszowskim. Na bieżąco jest ze szkolnictwem w szkołach ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Tomaszowski. W ostatnim czasie Kurator odwiedził również szkoły podstawowe w gminach powiatu tomaszowskiego.

Na zdjęciu: uczestnicy spotkania z najlepszą tegoroczną maturzystką z powiatu tomaszowskiego, Mileną Nowak - absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim, które odbyło się w czwartek, 29 września 2022 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim

„Wy tutaj na Ziemi Tomaszowskiej, w powiecie tomaszowskim bardzo dobrze prowadzicie system oświaty. Zwracam uwagę na jeden fakt. Te wszystkie inwestycje samorządu terytorialnego, a także Rządu, w edukację, dają takie efekty. Na koniec z tych brylantów już są diamenty. Tak się dzieje jeżeli dbamy o dzieci. Jeżeli inwestujemy, jeżeli edukacja jest dla nas niezmiernie ważna. Tak jak tutaj, w Powiecie Tomaszowskim, to potem jest właśnie taki efekt.

Na zdjęciu: uczestnicy spotkania z najlepszą tegoroczną maturzystką z powiatu tomaszowskiego, Mileną Nowak - absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim, które odbyło się w czwartek, 29 września 2022 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim

Ja nie znajduję na tej ziemi gminy, w której by nie dbano o oświatę, w której by się nie chwalono  tym, co dany Wójt może pokazać najlepszego. Potem ta organizacja skupia się tutaj i na dobrą sprawę będę apelował do pana Prezydenta, do pana Starosty, żeby zadbać mocniej, jeszcze bardziej o szkolnictwo wyższe. Żeby przy tak dobrze zorganizowanym systemie oświatowym szkoły wyższe się rozgościły.

To, co dzieje się w Tomaszowie Mazowieckim, na Ziemi Tomaszowskiej, w Powiecie Tomaszowskim, zasługuje na uwagę, dlatego tak dużo dobrego można powiedzieć o systemie edukacyjnym tego powiatu i ten system edukacyjny właśnie dziś wydaje plony.” – pochwalił oświatę powiatu tomaszowskiego Waldemar Flajszer.