II miejsca w Mistrzostwach Powiatu w Lidze Lekkoatletycznej

415

Autor: ZSP Nr 8

Dnia 4 października (wtorek) 2022 roku jak co roku o tej porze odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna w Spale. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas I – IV liceum oraz technikum. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zacięcie rywalizowali z innymi szkołami powiatowymi z Tomaszowa Maz. w poszczególnych konkurencjach, zdobywając wysokie miejsca. Punkty zdobyte w każdej konkurencji zostały zsumowane i łącznie zdobyliśmy: w kategorii dziewcząt (650 pkt.), a w kategorii chłopców (676 pkt.). Zarówno  dziewczęta jak i chłopcy  stanęli na drugim miejscu podium.

Jednocześnie podczas tego dnia zostały rozgrane, także półfinały Mistrzostw Województwa, w których nasza szkoła zajęła wśród dziewcząt miejsce II, a chłopcy miejsce IV. Jesteśmy dumni z naszych sportowców i życzymy im dalszych sukcesów w kolejnych latach. Opiekunami grypy były: Magdalen Gula i Katarzyna Zaręba.

Naszą szkołę reprezentowali:

W kategorii dziewcząt: Boksza Martyna, Maja Woźniak (800m), Dziubałtowska Patrycja (1500m), Gasyna Maria, Rybińska Natalia, Skiba Alicja (400m), Nowakowska Martyna, Wuls Ismena (100m, sztafeta 4x100m), Fijałkowska Natalia, Kubryn Nadia (w dal), Lesiewicz Marika (200m, sztafeta 4x100m), Nadia Pawłowska (200m i sztafeta 4x100m), Okupnik Zofia, Socha Amelia (kula).               

W kategorii chłopców: Kuta Mateusz, Jeske Damian, Lenarcik Bartłomiej (1500m), Goździk Piotr (800m), Villalba Saymon (400m, sztafeta 4x100m), Duda Filip (400m), Wojtalczyk Dawid (200m, sztafeta 4x100m), Dąbrowski Michał (skok w dal), Dominiak Michał (w dal, sztafeta 4x100m), Kuta Mateusz (1500m), Klatka Kajetan, Mucha Jakub (200m), Galach Krzysztof (100m i sztafeta 4x100m), Gajda Ksawery, Wnętrzak Wiktor (kula).