ZUS: aplikację mZUS ściągnięto już 33 tys. razy

78

33 tys. razy ściągnięto już aplikację mobilną mZUS. Umożliwia ona szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczeniach dla rodziny, np. „500 plus” czy „Dobry start” – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Aplikacja mZUS została uruchomiona 14 listopada tego roku. Od tego czasu złożono przez nią 1,5 tys. wniosków na ok. 2,1 tys. dzieci, w tym 628 wniosków „Dobry start” oraz 878 wniosków „500+”.

Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. W początkowym okresie funkcjonowania klienci mogą złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie „Dobry start” i o świadczenie wychowawcze „Rodzina 500 plus”, czyli: DS-R, DS-O, DS-S oraz SW-R i SW-O.

W dalszej perspektywie aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin, czyli o wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) i dofinansowanie do żłobków (DZ).

Aby aktywować aplikację należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji. Bez posiadania profilu PUE nie można skorzystać z aplikacji.

Liczba zarejestrowanych profili na PUE ZUS przekroczyła 10,8 mln.

Monika Kiełczyńska Regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa łódzkiego