Boska Sarah – ikona XIX wieku. Skandalistka, niepokorna i wyzwolona artystka, która nie miała sobie równych na scenie, a za jej talent wielbił ją cały świat

474

22 marca bieżącego roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się fabularyzowana biografia aktorki, która zmieniła oblicze sceny. Zdeterminowana, ambitna, błyskotliwa i utalentowana, w wieku 30 lat miała świat u swych stóp. Była charakterna, ale jej życie i postawa nie pozostały bez wpływu na emancypacyjny ruch kobiet i walkę o polepszenie losu artystów. „Sarah Bernhardt. Niezrównana aktorka” zachwyca wciągającą pierwszoosobową narracją divy, poprowadzoną w wiarygodny i arcyciekawy sposób, tak charakterystyczny dla mistrza powieści historycznych, C.W. Gortnera.

O KSIĄŻCE:

C.W. Gortner, autor światowych bestsellerów, ceniony za powieści historyczne o sławnych kobietach,  ożywia na kartach najnowszej książki postać Sarah Bernhardt, córki kurtyzany, która przeszła niezwykłą drogę i stała się najsłynniejszą aktorką swojej epoki.

Jej pełne dramatycznych zwrotów życie jest naznaczone skandalami. Aby uniknąć losu kurtyzany, Sarah usiłuje zrobić karierę na deskach teatru i dąży do zdobycia niezależności. Jej swobodny tryb życia kończy się nagle, gdy odkrywa, że jest w ciąży. Decyduje się na urodzenie dziecka, choć naraża się na społeczne potępienie i samotność. Dzięki olśniewającej urodzie i nowatorskim występom osiąga jednak nieoczekiwany sukces. Staje się najbardziej cenioną francuską aktorką, która urzeka publiczność odważnymi interpretacjami scenicznymi postaci, zarówno kobiecych, jak i męskich. Ekstrawagancki talent i skandaliczne zaręczyny w Londynie otwierają jej drogę do światowej sławy.

Oto historia intrygującego życia Sarah Bernhardt, opowiedziana jej własnym głosem – fascynująca, intymna opowieść o kobiecie, która dzięki niezrównanemu talentowi i niezłomności ducha zyskała miano Boskiej Sarah.

Książce patronują lubimyczytac.pl oraz Wirtualna Polska

Boska Sara i boski talent Gortnera to duet doskonały. […] To, jak doskonale potrafi przedstawić motywacje i rozterki postaci kobiecej jest niebywałe i brakuje tego w wieeeelu książkach. Dzięki niemu, Sarah stała się mi bliska, nie popierałam może, ale rozumiałam jej wybory, jej ścieżka stawała się jasna, choć była dla niej samej też bardzo wyboista. […] Polecam każdemu, kto lubi naprawdę dobrą, wciągającą lekturę świetnie osadzoną w epoce i realiach historycznych. – Moonlighting, lubimyczytac.pl

***

Uwielbiam pióro Christophera W. Gortnera i jego podejście do tematu biografii. Zazwyczaj nie sięgam po ten gatunek, ponieważ czuję się bardziej znużona lekturą niż zaciekawiona, ale w tym przypadku przełożenie prawdziwego życia na fabularną opowieść bardzo przypadło mi do gustu.
Czytałam wcześniejsze książki autora i wszystkie mnie zachwyciły. Jego styl oraz nieograniczona wyobraźnia porywały mnie na kilka niezapomnianych godzin podczas których żyłam życiem bohaterów. Dodajmy, że niemalże prawdziwym życiem, bo chociaż powieści są fabularne to nawiązują do postaci żyjących naprawdę […]. W ten sposób nie tylko zyskałam dodatkową wiedzę, ale i zrozumiałam, że książki historyczne mogą być wciągające oraz pasjonujące.- 
Heather, lubimyczytac.pl

O AUTORZE:

C.W. GORTNER to amerykański pisarz pochodzenia hiszpańskiego, autor powieści historycznych. Jego powieści zostały przetłumaczone na 21 języków i sprzedane w ponad 400 000 egzemplarzy. Debiutował w 2004 roku powieścią „The Secret Lion”. Jego pierwszą przetłumaczoną na język polski książką była „Ostatnia królowa”.

Oprócz kilku książek o Tudorach, na swoim koncie ma również powieści biograficzne o sławnych kobietach – Lukrecji Borgii czy Coco Chanel. Spod jego pióra wyszły „Marlena. Błękitny anioł w garniturze” oraz „Maria Fiodorowna. Pamiętnik carycy”.