XLIV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowego

281

Autor: SP Nr 3 im. Józefa Piłsudskiego

14 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się eliminacje powiatowe 44 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego celem jest podnoszenie kultury motoryzacji społeczeństwa, a tym samym kontynuowanie edukacji dzieci i młodzieży na rzecz poprawy ich bezpieczeństwa na drogach. Naszą szkołę pod opieką pana Piotra Kaniewskiego reprezentowali: w I grupie wiekowej chłopcy z klasy 4A – Tomasz Lisiecki, Jakub Sowik i Filip Wójciak, w II grupie wiekowej chłopcy z klasy 8A: Paweł Pawlik, Piotr Pawlik i Wiktor Wójciak. Chłopcy rywalizowali drużynowo w 4 konkurencjach: test wiedzy z zakresu BRD, test ze skrzyżowań, sprawnościowa jazda na rowerze po torze przeszkód i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

W klasyfikacji indywidualnej Jakub Sowik został zwycięzcą Turnieju w swojej kategorii wiekowej, a w klasyfikacji drużynowej chłopcy z klasy 4 zajęli 3 miejsce w powiecie. Drużyna z II grupy wiekowej uplasowała się na piątej pozycji w powiecie tomaszowskim w klasyfikacji uczniów klas 6-8.