Który plecak na kajak wybrać?

151

Rozpoczyna się ulubiona pora roku chyba większości Polaków: lato. Długie dnie obfitujące w gorące promienie słoneczne, kąpieliska pełne amatorów pływania, rzeki tętniące życiem dzięki licznym spływom kajakowym. Aby mieć pewność, że ta ostatnia aktywność – spływ kajakowy – nie odbije się w sposób negatywny na zawartości Twojego portfela, warto zaopatrzyć się w dobry plecak na kajak.

Po co kupować specjalny plecak na kajak?

Może wydawać Ci się to głupie i niepotrzebne: przecież na pewno posiadasz w swojej szafie niejeden plecak. Ale…plecak na kajak to coś zupełnie innego niż te znane nam z hipermarketów czy dużych, sportowych sieciówek. Jest on przede wszystkim w 100% wodoszczelny! I właśnie o to chodziło mi w pierwszym akapicie przy stwierdzeniu, że spływ kajakowy może negatywnie odbić się na Twoim budżecie. Wyobraź sobie, że zalaniu uległ Twój telefon…albo inny wartościowy przedmiot. Kupno nowego to nie lada wydatek, prawda?

Najlepsze wodoszczelne plecaki na kajak

Istnieje pewna marka, która wiedzie prym w produkcji artykułów wodoszczelnych. Posiada w swojej ofercie nie tylko niezawodne, najwyższej klasy plecaki na kajak, ale także np. etui na telefony, tablety, e-booki, mapniki i wiele, wiele innych. Ta marka to Over Board. Wiele produktów z logiem tej marki charakteryzuje się:

  • pełną wodoszczelnością nawet w przypadku pełnego, długotrwałego zanurzenia;
  • pełną szczelnością na wszelkie zabrudzenia, zachlapania, pył i kurz;
  • niezatapialnością – oznacza to, że np. plecak na kajak nie zatonie, tylko będzie unosił się wraz ze swoją zawartością na powierzchni wody. Ułatwia to zlokalizowanie dryfującego plecaka i wyłowienie go;
  • stosunkowo niską ceną – jak za wyroby tak wysokiej jakości, ceny naprawdę nie są wygórowane. Plecak na kajak to koszt rzędu kilkuset złotych (czyli niewiele więcej niż zwykłe, sieciówkowe plecaki).

Każdy wyrób Over Board został szczegółowo opisany przez projektantów marki, aby w pełni zobrazować potencjalnym klientom możliwości danego produktu (np. szczelność do danej głębokości, maksymalny czas gwarancji wodoszczelności itp.).

Tańsza alternatywa

Jeśli nie jesteś pewien, czy spływy kajakowe to coś, co pozostanie w Twoim życiu na dłużej, a mimo to chcesz jakkolwiek zabezpieczyć swoje rzeczy przed zgubnym działaniem wody, to zamiast plecaka na kajak za kilkaset złotych kup sobie worek wodoszczelny. Jaki? Polecam te od Aquariusa – to polska firma z siedzibą znajdującą się w pomorskim Żukowie. Koszt takiego worka to nie więcej niż kilkadziesiąt złotych (zależnie od pojemności). Worki wodoszczelne (zwane też żeglarskimi) są lekkie, poręczne i praktyczne. Część z nich Aquarius wyposażył w pasek, dzięki któremu można je nosić w formie torby przerzuconej przez ramię. Wszystkie warianty mozesz zoabczyc przy pomocy strony internetowe www aquariusport.com.

Gdzie kupić plecaki na kajak i worki wodoszczelne?

Wszelkiego rodzaju akcesoria wodoszczelne – nie tylko plecak na kajak, ale także worki, torby, sakwy rowerowe i inne – znajdziesz na stronie gokajak.com. Polecam to miejsce z kilku względów: szybka wysyłka, ogromny wybór, niskie ceny, zachęcające promocje, przejrzysty układ samej strony oraz obsługa, z którą można nawiązać kontakt w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości. Nie ryzykuj i nie wybieraj się na spływ z byle jaką torbą czy plecakiem – w razie niekontrolowanej wywrotki kajaka (a te zdarzają się na każdym spływie) możesz tego bardzo pożałować. Kup dobry plecak na kajak, a na pewno pożytek z niego będziesz miał nie tylko Ty, ale także inni członkowie Twojej rodziny przez wiele, wiele lat. Naprawdę warto.