Działania „Bezpieczny motocykl”

211

Autor: sierż Anna Pruska WRD KWP w  Łodzi

Wakacje to czas kiedy na drogach pojawia się więcej motocykli. Dlatego policjanci ruchu drogowego 8 i 22 lipca 2023 roku przeprowadzą działania ,,Bezpieczny motocykl”. W ramach tej akcji mundurowi będą sprawdzać jak zachowują się na drodze kierujący takimi jednośladami.

Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale także innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że w przypadku zderzenia jednośladu i samochodu, to kierujący motocyklem może doznać poważniejszych obrażeń. Wiele zdarzeń drogowych, które ma tragiczny finał, często spowodowanych jest brawurową jazdą, przekraczaniem prędkości oraz niedostosowaniem jazdy do warunków jakie panują na drodze, a także przecenianiem swoich umiejętności. Brak wyobraźni kierujących stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa pozostałych uczestników ruchu drogowego.
Zwracamy się do  fanów motocykli o to by nie traktowali drogi jako toru wyścigowego. Przypominamy, że najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest nadmierna prędkość. Apelujemy do wszystkich fanów motocykli o rozwagę i bezpieczną jazdę podczas której  powinni  wykazywać  się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierujących.

Kierowco!
Patrz w lusterka i używaj kierunkowskazów, motocykle są wszędzie.

sierż Anna Pruska WRD KWP w  Łodzi