Przed nami obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

343

Autor: Urząd Miasta

Zapraszamy na uroczyste obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się we wtorek, 1 sierpnia, na cmentarzu wojennym przy ul. Smutnej. W godzinę W, czyli o godz. 17 w całym Tomaszowie Mazowieckim wybrzmią syreny alarmowe, które upamiętnią ofiary powstania. Zachęcamy tomaszowian do uczczenia ich minutą ciszy.

Program obchodów:

17.00 – uroczystości na cmentarzu wojennym przy ul. Smutnej w Tomaszowie Mazowieckim (w programie m.in. Apel Pamięci, Salwa Honorowa, wspólna modlitwa, składanie kwiatów);

18.00 – msza święta w kościele pw. św. Jadwigi Królowej przy ulicy Warszawskiej 75/81 w Tomaszowie Mazowieckim.

Uroczystą wartę w mundurach historycznych wystawią strzelcy Jednostki Strzeleckiej 1002 Tomaszów Mazowiecki oraz żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Tomaszowscy harcerze zapalą 63 znicze upamiętniające każdy dzień tego bohaterskiego zrywu. Obchodom towarzyszyć będzie wystawa pt. „Warszawa. Miasto Pamięci. Miasto Bohaterów”.

Organizatorzy przepraszają za chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym w rejonie ulicy Smutnej i kościoła na ul. Warszawskiej w godzinach 16.45-18.