Podsumowanie Zawody Jeździeckie 11-13.08.23 Stado Ogierów w Bogusławicach

156
Foto: Stado Ogierów w Bogusławicach

W dniach 11-13.08.23 w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnym Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zawody Krajowe i Towarzyskie w Powożeniu Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda. W piątek odbyły się konkursy ujeżdżenia oraz w sobotę maraton. W niedzielę zawodnicy będą zmagali się w konkursie zręczności powożenia, następnie nastąpiła ceremonia dekoracji uczestników.

Na podium stanęli: MP – D2
1.KWIATEK Weronika / KJ ŁĄCK  2.WOJTACHA / KJ LANDO 3.KOZŁOWSKI Hubert / SKJ STAJNIA QANDO
KLASA MP U25-H1
1.KARPIŃSKA Jagoda / SLKS KSIĄŻ   1.ZŁOTY Bartosz / KJ KALUMET   3.BEBŁOT Martyna / PKJ SK WALEWICE

KLASA MP U25-P1
1. GÓRSKA Katarzyna / KJ KALUMET  2.MARCINKOWSKA Weronika / Stow. RANCZO RUBIN
KLASA MP J-P1 1.KLUPŚ Bartosz / Stow. RANCZO RUBIN  2.ROSIAK Wojciech / SJ BABORÓWKO  3.GÓRSKI Hubert / KJ KALUMET
Klasa C-H1 1.RAK Adam / SJ NAPOLEOŃSKA  2.TURZYŃSKI Dariusz / POM. AKADEMIA JEŹDZIECKA  3.WOŹNIAK Mariusz / KJ MILORD

W czasie całych zawodów dostępny był duży dobrze zaopatrzony bar serwujący posiłki domowe, zapiekanki i inne przekąski, napoje i desery lodowe (granita). Otwarta była strefa Grill Bar z pysznymi potrawami z grilla oraz Food Truck – lody świderki, wata cukrowa, popcorn i gofry.

W piątek 11 sierpnia w Restauracji Pałacu Stada Ogierów w Bogusławicach odbył się koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej Duet zaśpiewał utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu, współczesne piosenki żeglarskie oraz ballady z repertuaru Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego.
Dodatkową niedzielną atrakcją była możliwość przejazdu bryczką (piknik wagon) po terenie Stada, zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem, zjeżdżalnia i zamek dmuchany, oprowadzanie na kucyku dla najmłodszych.
Celem przedsięwzięcia był sprawdzian umiejętności jeźdźców w zmaganiach z najlepszymi i uznawanymi na świecie zawodnikami. Zdobywanie wiedzy i umiejętności młodych jeźdźców, wymiana doświadczeń kunsztu w uprawnianiu sportu jeździeckiego.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Robert Telus, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Pan Piotr Wojtysiak oraz Burmistrz Miasta Wolbórz Pan Andrzej Jaros.

Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach w Stadzie Ogierów w Bogusławicach dostępne na stronie www.stadoboguslawice.com.pl