Stado Ogierów w Bogusławicach zaprasza w dniach 01-03.09.23 

225

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW) adresowany jest do wszystkich uprawiających sport konny oraz zainteresowanych końmi i ich hodowlą.

Przedsięwzięcie jest adresowane do miłośników koni, amatorów jeździectwa oraz lokalnej społeczności

W czasie całych zawodów dostępny będzie duży dobrze zaopatrzony bar serwujący posiłki domowe, zapiekanki i inne przekąski, napoje, desery lodowe (granita). Otwarta będzie strefa Grill Bar z pysznymi potrawami z grilla oraz Food Truck – lody świderki, wata cukrowa, popcorn i gofry.

W niedzielę 3 września rozegrany zostanie konkurs dla Dzieci Hobby Horse. Zawody Hobby Horse przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat. Zawodnik by ukończyć konkurs musi pokonać tor przeszkód (parkur) w odpowiedniej kolejności od linii startu do linii mety. W trakcie przejazdu zawodnik musi trzymać Hobby Horse między udami i co najmniej w jednej ręce.

Dodatkową niedzielną atrakcją będzie możliwość przejazdu bryczką (piknik wagon) po terenie Stada, zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem, zjeżdżalnia i zamek dmuchany, oprowadzanie na kucyku dla najmłodszych.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Pan Piotr Wojtysiak oraz Burmistrz Miasta Wolbórz Pan Andrzej Jaros.

 Szczegółowe informacje www.stadoboguslawice.com.pl