Spektakle „Silent Disco” i „Zabawy na podwórku” w MCK Tkacz

123

Autor: Urząd Miasta

Oba tytułowe spektakle będzie można obejrzeć 29 września w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Zostały przygotowane przez uczestników zajęć teatralnych w MCK pod kierunkiem Michała Rzepki – reżysera i pedagoga teatralnego (realizował spektakle m.in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Jaracza w Olsztynie i Teatrze Polskim w Poznaniu).

Jako pierwszy, o godz. 18, w monodramie „Silent Disco” zaprezentuje się Robert Pająk. Będzie to gorzka, pełna ironii opowieść o współczesnej Polsce.

Natomiast o godz. 19 Weronika Hajduk, Maciej Kowalski, Adrian Wymysło, Adam Krześlak i Robert Pająk wystąpią w spektaklu „Zabawy na podwórku”. To sztuka inspirowana dramatem o tym samym tytule opartym na autentycznych wydarzeniach, którego autorką jest współczesna izraelska pisarka Edna Mazya. Jest próbą odpowiedzi na pytania: Co się dzieje, gdy ofiara gwałtu musi stanąć twarzą w twarz wobec tego, co przeżyła? Czy ci, którzy jej słuchają, mogą stać się jej kolejnymi oprawcami? Kiedy podczas niewinnej dziecięcej zabawy rodzi się przemoc? Czy żyjemy w świecie postprawdy, w którym mieszają się role, a oprawca może stać się obrońcą i bohaterem

W rolę inspicjentki wcieliła się Amelia Miazga. Bilety w cenie 10 zł można zakupić przez portal Biletyna.pl (lhttps://biletyna.pl/spektakl/Silent-Disco-Zabawy-na-podworku/Tomaszow-Mazowiecki) lub stacjonarnie w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz w Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29.

Serdecznie zapraszamy.