Spotkanie autorskie z Kingą Langley

228

Autor: SP Nr 6

W ostatnim dniu października odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z pisarką Kingą Langley. Pani Kinga opowiedziała uczniom klas III i IV o swojej książce „Harper i zagubiona wiedza”, która ze wszystkich stworzonych przez nią dzieł jest jej sercu najbliższa.

„Harper i zagubiona wiedza” to pełna przygód opowieść o trzynastoletniej dziewczynie, która za sprawą zagadkowego wehikułu zostaje przemieniona w złotego orła i przenosi się do Świata Ptaków. W tej krainie legendy przeplatają się z prawdą, rzeczy magiczne mogą okazać się realne, a tajemnice zatopionej Atlantydy co rusz wypływają na powierzchnię oceanu wiedzy. Dzięki sile umysłu można tu przenosić ciężkie głazy i porozumiewać się telepatycznie. Latające kufry służą cennymi radami, a największymi wrogami bohaterów są ich wewnętrzne blokady i strach.

Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o tym co skłoniło autorkę do napisania powieści, ale też o tym jakie kroki zdecydowała się podjąć, aby jej życie stało się spełnione i satysfakcjonujące. Pisarka starała się przekonać młodych czytelników, aby nie bali się spełniać marzenia. Uczniowie słuchali opowieści z ogromnym zainteresowaniem, a na koniec spotkania zasypali panią Kingę lawiną pytań.

Bardzo dziękujemy pani Kindze za inspirujące spotkanie. Dziękujemy również firmie Grabex, której właściciel- pan Paweł ufundował dla naszej placówki aż 20 sztuk powieści „Harper i zagubiona wiedza”.