Atom poskromiony!

186

Autor: I LO im. Jarosława Dąbrowskiego

Dawid Sobkiewicz, uczeń klasy 3E, został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energii Jądrowej „Poskromić Atom”. Konkurs realizowany jest przez Fundację FORUM ATOMOWE oraz Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej w partnerstwie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Etap pierwszy konkursu, w którym wzięło udział 470 uczestników z całej Polski, polegał na rozwiązaniu testu z zakresu fizyki jądrowej. Kolejny etap, do którego zakwalifikowało się 300 uczestników, był zdecydowanie bardziej wymagający. Polegał on na rozwiązaniu 3 zadań z treścią i zadania problemowego. W ścisłym finale, który odbył się 2 grudnia za pośrednictwem platformy ZOOM wzięło udział 22 uczestników z największą ilością punktów. Podczas prezentacji finałowej uczeń pana Dariusza Jachimowskiego zaprezentował temat: Odpady radioaktywne – szansa czy zagrożenie?

Jak podkreślają sami organizatorzy poziom merytoryczny Finalistów był bardzo wysoki i Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie, aby wyłonić Laureatów.

Podsumowując konkurs organizatorzy skierowali do uczestników następujące słowa:

Wasza wiedza na temat energetyki i fizyki jądrowej jest imponująca! Podziwiamy Wasze zaangażowanie i determinację w wykonanie wszystkich zadań konkursowych w tak krótkim czasie. Mamy nadzieję, że to Wy będziecie w niedalekiej przyszłości zaangażowani w rozwój przemysłu jądrowego w Polsce.

Gratulujemy Dawidowi wiedzy i umiejętności. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!