Spotkanie z twórcami filmu „Doppelgänger. Sobowtór” w kinie Helios w Tomaszowie

127

Kino Helios w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na wyjątkowe kulturalne wydarzenie. 14 grudnia będzie miało miejsce spotkanie z twórcami filmu „Doppelgänger. Sobowtór”. Rozmowę z naszymi goścmi, przed seasnem, poprowadzi krytyk filmowy – Łukasz Maciejewski.

Jedna tożsamość, dwa życiorysy – takie hasło zapowiada trzymający w napięciu film Jana Holoubka, którego projekcja została zaplanowana w ramach cyklu Kultura Dostępna. Produkcjaprzybliża prawdziwe metody działania agentów doby PRL-u, a akcja rozgrywa się po obu stronach żelaznej kurtyny na przełomie lat 70. i 80. Przebywający w tętniącym życiem Strasburgu Hans prowadzi działalność szpiegowską na rzecz służb komunistycznych. Jednocześnie pracownik gdańskiej stoczni, Jan Bitner, bada zagadkę swojego pochodzenia. Okazuje się, że bohaterów łączy mroczna tajemnica z przeszłości… Na ekranie widzowie będą mogli zobaczyć cenionych aktorów, takich jak Jakub Gierszał, Tomasz Schuchardt i Andrzej Seweryn.

Tytuł został wyróżniony na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a statuetkę za najlepszą reżyserię zdobył Jan Holoubek. Na spotkaniu w kinie w Tomaszowie Mazowieckim, twórcy tego  filmu zdradzą nam więcej na temat powstawania dzieła, jak również odpowiedzą na pytania kinomanów. Spotkanie poprowadzi znany krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 14 grudnia o godzinie 18:00 w tomaszowskim kinie Helios. Bilety na seans, w cenie tylko 12,90 złotych, dostępne są w kasie kina, na stronie www.helios.pl oraz w aplikacji mobilnej.


Cykl Kultura Dostępna jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.