Spotkanie Arbuzów

87

Autor: II LO im. Stefana Żeromskiego

5 kwietnia, na dzień przed balem absolwentów II LO, odbyło się w naszej szkole spotkanie licznego grona Arbuzów. Wieloma anegdotami ze sceny dzielili się byli nauczyciele, przez wiele lat związani z naszą szkoła: Pani Gabriela Wałach (nauczycielka języka rosyjskiego), Pan Krzysztof Gurak (nauczyciel matematyki) oraz Pan Wojciech Lubczyński (nauczyciel języka angielskiego). Wspomnienia byłych nauczycieli wywoływały wśród wszystkich obecnych w hali gimnastycznej pokoleń Arbuzów salwy śmiechu, jak też wzruszenia. Wśród gości można było dostrzec wielu byłych pracowników II LO, m.in. wieloletniego dyrektora naszego liceum Pana Tomasza Węgrzynowskiego, nauczycielkę języka polskiego Panią Urszulę Stefaniak, nauczycielkę historii Panią Alinę Gogól-Siniarską, czy nauczycielkę wychowania fizycznego Panią Bożenę Gaertig.

Tę piękną uroczystość uświetniły występy muzyczne obecnych uczniów oraz pracowników II LO.