Zawodnicy Pilicy na Grand Prix Polski w kręglarstwie oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w sprincie i tandemach mieszanych

64

Autor: Urząd Miasta

29 Puchar Alfy-Vector odbył się 13 i14 kwietnia w Tarnowie Podgórnym. Był to 5 turniej z cyklu Grand Prix Polski. Wystartowało w nim czterech zawodników Pilicy. Mateusz Goździk zajął trzecie miejsce Michał Skalski był 13, a Konrad Mocarski i Szymon Klimek nie dostali się do finału pomimo dobrych wyników.

Turniej był bardzo mocno obsadzony startowało w nim 77 mężczyzn i 37 kobiet. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, do ścisłego finału 20 zawodników kwalifikowały się wyniki powyżej 615 kręgli.

Na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w sprintach i tandemach mieszanych, które zostały rozegrane 13 i 14 kwietnia kręglarz KS Pilicy Wojciech Kubacki zdobył brązowy medal.

Reprezentacja KS Pilicy biorąca w nich udział to: Alicja Romanowska, Wojciech Kubacki i Przemysław Borkowski. Na tych samych zawodach Przemysław Borkowski zajął 12 miejsce. Tandem KS Pilicy w składzie Alicja Romanowska – Przemysław Borkowski zajął szóste miejsce odpadając po wyrównanym boju z tandemem 9 Amiki Wronki w ćwierćfinale. W sprincie Romanowska była 22.