33. Festiwal Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej Zielona Nuta

84

Autor: Starostwo Powiatowe

W niedzielę, 26 maja 2024 roku, w Sali widowiskowej Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim odbył się koncert finałowy i wręczenie nagród w 33. Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej „Zielona Nuta”.

Dorota Habiera-Czaplińska – przewodnicząca jury, odczytała protokół komisji konkursowej i laureaci pierwszego drugiego i trzeciego miejsca w każdej z kategorii odbierali nagrody. Laureaci pierwszego miejsca zaśpiewali wykonywaną podczas Festiwalu piosenkę.  

Szanowni Państwo, bardzo się cieszę, że mogę brać udział w takim, jakże ważnym wydarzeniu. 33. Festiwal związany z pieśniami patriotyczno-harcerskimi. To wszystko, co jest związane z naszą ojczyzną, co jest kultywowaniem tego wszystkiego, co jest naszą historią, odnoszenie się do tych wartości, które towarzyszą nam ponad 1000 lat, czyli od momentu powstania państwa polskiego. Jednocześnie pieśni harcerskie skierowane do młodzieży, do młodych ludzi, którzy chcą działać na rzecz ojczyzny, chcą działać na rzecz społeczności lokalnych. I tak to się dzieje. Chcą być aktywni, chcą służyć innym ludziom, bo kochają innych ludzi. Tak że, drodzy Państwo, bardzo się cieszę, że jestem taką drobną cząstką tej całości i możemy tutaj jako Powiat Tomaszowski wspomagać, jakże ważne, istotne wydarzenie, które powinno być kontynuowane w kolejnych latach po to, żebyśmy mogli wspólnie mówić o tym, jak pięknie śpiewają dzieci, jak pięknie śpiewa młodzież, jak śpiewają ci, którzy chcą gromadzić się wokół ruchu harcerskiego. Zuchy, harcerze, jak i również te osoby, które wspomagają ten ruch, to wszystko wygląda bardzo pięknie. Dziękuję bardzo wszystkim za udział w tym festiwalu. Są obecni przedstawiciele innych powiatów z terenu województwa łódzkiego. To jest piękne, że pomimo swoich obowiązków, pięknego dnia chcecie być tutaj razem i cieszyć się sobą nawzajem, ale również tym wszystkim, co jest Waszym dziełem. To jest ten element całości naszego społeczeństwa, który przez lata, jeszcze czas przedwojenny był podnoszony jako ten, który jest wyjątkowo ważny w budowaniu tego, co ważne, w budowaniu tego, co piękne, tego co przynosi radość, ale też służy innym ludziom. Czyli jesteście razem, a chcecie służyć innym ludziom i ja to widzę. Za to wam bardzo serdecznie dziękuję i mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie Was jeszcze więcej i równie pięknie będziecie śpiewać tak jak dzisiaj. Dziękuję bardzo.” – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 

Na zdjęciu: uczestnicy koncertu finałowego 33. Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej Zielona Nuta, który odbył się w niedzielę, 26 maja 2024 roku, w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim,

Organizatorzy wręczyli podziękowania wszystkim sponsorom i osobom, które pomagały przy organizacji 33. Festiwalu oraz już zaprosili uczestników do udziału w 24. Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej „Zielona Nuta”, który odbędzie się w dniach 7 – 9 marca 2025 roku w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.