Ogrzewanie domu gazem płynnym
Ogrzewanie pomieszczeń jest jednym z kluczowych zagadnień już na etapie planowania i budowy domu czy innych budynków, zarówno powierzchni biurowych, jak i handlowych czy magazynów. Obecnie sposób ogrzewania mieszkań czy pomieszczeń biurowych ma zasadnicze znaczenie dla właścicieli budynków, gdyż przekłada się bezpośrednio na koszty paliwa, którym ogrzewamy daną powierzchnię. Jedną z efektywnych metod ogrzewania jest wykorzystanie gazu płynnego – propanu.
Jak dostosować projekt domu do sposobu ogrzewania?
Instalacje dostosowane do ogrzewania pomieszczeń gazem płynnym, czyli propanem, powinny być starannie przemyślane, a następnie wykonane zgodnie z projektem zapewniającym najwyższe standardy bezpieczeństwa. Profesjonalne instalacje przydomowe, jak również te, które zasilają budynki magazynowe, przemysłowe czy inwentarskie są dostosowane do wymagań danego budynku, a tym samym gwarantują optymalną wydajność i moc. Więcej informacji na temat instalacji oraz sposobach budowy i dzierżawienia instalacji gazowych znajdziesz na stronie https://tezet.pl/oferta/autogaz/ Należy pamiętać, że każda instalacja powstaje na indywidualne zlecenie klienta i jest zbudowana zgodnie z jego oczekiwaniami.
Największe zalety propanu
Propan to gaz płynny, który doskonale sprawdza się jako paliwo do ogrzewania powierzchni budynków. Może on być dostarczony do każdego miejsca, gdzie nie można korzystać z gazu ziemnego. Propan jest organicznym związkiem chemicznym z grupy alkanów. To gaz płynny, który jest bezbarwny i bezwonny. Ponad to nie rozpuszcza się w wodzie, natomiast rozpuszcza się w eterze dietylowym, a także w etanolu. Warto podkreślić, że propan jest mało reaktywny, co oznacza niezmienność jego struktury chemicznej w trakcie przechowywania. Dzięki tym właściwościom propan jest coraz częściej wykorzystywany w domowych instalacjach grzewczych. Wartość opałowa propanu jest jedną z najwyższych wartości w tabeli: w praktyce oznacza to, że z kilograma gazu płynnego uzyskamy wartość opałową wynoszącą 12,87 kWh. W efekcie ma to bezpośrednie przełożenie na ogrzewanie pomieszczeń, gdyż uzyskanie konkretnej temperatury w budynku ogrzewanym propanem nie wymaga spalenia tak dużej ilości paliwa jak w przypadku powierzchni opalanych drewnem czy węglem. Należy także pamiętać, że propan jest bardziej kaloryczny niż gaz ziemny, co stanowi jego dodatkowy atut.
Sposób dostarczania paliwa płynnego
Jeśli powierzchnia domu albo pomieszczenia firmowe są ogrzewane paliwem płynnym – propanem, to warto pamiętać o regularnych dostawach. Dostawy gazu płynnego realizowane są za pośrednictwem nowoczesnych cystern. Dostarczamy klientom gaz – propan butan charakteryzuje się najwyższą jakością, co z kolei ma przełożenie na efektywność spalania, a tym samym ogrzewania pomieszczeń. Jakość paliwa gazowego jest potwierdzona specjalnym certyfikatem.
Ogrzewanie domu gazem płynnym