Podstawowe narzędzia każdej ekipy budowlanej, czyli szlifierka kątowa oraz młotowiertarka SDS Plus

667

Żadna profesjonalna firma z sektora budowlano-remontowego nie może obyć się bez dwóch sprzętów – szlifierki kątowej oraz młotowiertarki. W końcu to właśnie te elektronarzędzia wykorzystywane są do realizacji znacznej części prac konstrukcyjnych oraz renowacyjnych. Urządzenia te nie mają jednak łatwego życia na placu budowy, dlatego też kompletując swoje wyposażenie, warto wybrać model dedykowany ciężkim pracom i postawić na sprawdzone rozwiązania, takie jak sprzęty Makita.

Szlifierka kątowa Makita – sprzęt do niemal każdego zadania

Opis powyższego duetu budowlanego należy zacząć od szlifierki kątowej Makita, czyli popularnej „kątówki”. Jest to narzędzie służące głównie do cięcia, szlifowania oraz polerowania różnorodnych materiałów, takich jak metal, naturalny kamień czy beton. W połączeniu z możliwością szybkiej zmiany tarczy oraz wielu różnym typom osprzętu kątówka staje się niezwykle wszechstronnym elektronarzędziem.

Sercem szlifierki kątowej Makita jest wydajny silnik elektryczny, zespolony ze specjalną przekładnią kątową. Przekazuje ona napęd na wrzeciono urządzenia usytuowane prostopadle do korpusu sprzętu. Taka przemyślana konstrukcja pozwala dużo efektywniej wykorzystać jego moc, a także bezpośrednio przyczynia się do precyzyjniejszego manewrowania narzędziem.

Dzięki temu osoba korzystająca ze szlifierki kątowej Makita nie musi przez cały czas walczyć z efektem żyroskopowym, co ułatwia szybką zmianę kierunku oraz wykonywanie wszelkiego rodzaju prac szlifierskich oraz polerskich.

Konstrukcja kątówki oraz kształt jej głowicy zapewnia jej też zdolność do pracy pod różnymi kątami. Jest to szczególnie przydatne podczas szlifowania pachwin spoin spawalniczych i usuwania z nich żużlu oraz nadmiaru metalu. Szlifierka kątowa Makita będzie też świetnym urządzeniem do wstępnej obróbki drewna, a po zastosowaniu specjalnych tarników także do nadawania mu artystycznych krzywizn.

https://domitech.pl/product-pol-1971-Szlifierka-katowa-Makita-GA5021C.html

Do czego przede wszystkim przyda się szlifierka kątowa Makita?

Jednym z podstawowych zastosowań szlifierki kątowej Makita jest jej zdolność do niezwykle szybkiego i zarazem efektywnego przecinania wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych. Przy odpowiednim doborze tarczy tnącej to elektronarzędzie może w mgnieniu oka ciąć stal konstrukcyjną oraz popularne stopy metali.

Z kolei wyposażając kątówkę w specjalne tarcze diamentowe typu turbo, będzie można z łatwością przecinać bloczki budowlane, cegły, a nawet zbrojony beton. W rękach fachowców oraz doświadczonych majsterkowiczów szlifierka kątowa Makita może być też wykorzystywana do zaskakująco precyzyjnego docinania płytek ceramicznych. Niestraszna będzie jej glazura, dekoracyjne cokoliki, a nawet twardy gres techniczny wykorzystywany do tworzenia posadzek w budynkach przemysłowych.

Dlatego też szlifierka kątowa Makita jest wprost niezastąpionym elektronarzędziem w arsenale firm budowlanych oraz ekip remontowych. Co więcej, jej wysoka mobilność oraz intuicyjność obsługi sprawiają, że korzystanie z kątówki jest stosunkowo proste, tym samym nie sprawiając nikomu większego problemu.

Szlifierki kątowe Makita są też doceniane przez fachowców za ich lekką i zarazem zwartą konstrukcję. Ich obudowy wykonywane są z wytrzymałych tworzyw sztucznych oraz nowoczesnych stopów metali, dzięki czemu są wysoce odporne na trudy codziennej eksploatacji.

Kątówki japońskiego potentata rynku narzędzi budowlanych mogą być też wyposażane w innowacyjne technologie oraz rozbudowane systemy bezpieczeństwa. Znacząco ułatwiają one pracę, jednocześnie minimalizując zmęczenie korzystających z nich osób, a także redukując ryzyko potencjalnie groźnego wypadku.

Młotowiertarka Makita SDS Plus – urządzenie do prac konstrukcyjnych oraz wyburzeniowych

https://domitech.pl/product-pol-10883-Akumulatorowa-mlotowiertarka-SDS-Plus-Makita-DHR283ZU-2x18V.html

Drugim nieodłącznym sprzętem każdego fachowca pracującego w sektorze budowlanym zdecydowanie jest młotowiertarka wyposażona w uchwyt SDS Plus. Jest to wydajne elektronarzędzie, które łączy w sobie funkcje klasycznej wiertarki oraz potężnego młota pneumatycznego. Umożliwia to nie tylko sprawne wykonywanie otworów w różnorodnych materiałach budowlanych, lecz także pozwala na skuwanie płytek ceramicznych oraz usuwanie nadmiaru betonu.

Młotowiertarka Makita może być też z powodzeniem wykorzystywana do prac wyburzeniowych. Po wyposażeniu jej w dłuto wykonane z hartowanej stali sprzęt ten, dzięki wysokiej energii generowanego udaru, będzie świetnie radzić sobie z rozkruszaniem cegieł oraz bloczków budowlanych. Dzięki temu korzystając z młotowiertarki Makita, będzie można szybko i co najważniejsze, bezpiecznie wyburzać zarówno ściany działowe, jak i również ściany nośne oraz inne elementy strukturalne.

Kluczową zaletą młotowiertarki Makita jest jej wszechstronność. Wszystkie modele japońskiego producenta umożliwiają przełączanie między różnymi trybami pracy. Są to zazwyczaj takie funkcje, jak:

· wiercenie bez udaru;

· wiercenie z załączonym mechanizmem udarowym;

· kucie;

Sprawia to, że młotowiertarka Makita może być używana zarówno do ciężkich prac budowlanych, jak i również do awaryjnego wiercenia w drewnie lub stali. Co więcej, niektóre tego rodzaju sprzęty są też fabrycznie dostarczane z dwoma szybkowymiennymi uchwytami wiertarskimi. Pierwszy z nich jest kompatybilny ze standardem SDS Plus, a drugi, to klasyczny samozaciskowy uchwyt typu „futro”, umożliwiający wykorzystywanie klasycznych wierteł cylindrycznych.

Młotowiertarki Makita są wyposażane w wydajny mechanizm udarowy, który znacznie ułatwia wiercenie w betonie, kamieniu i innych twardych materiałach. W połączeniu ze zintegrowanymi systemami redukującymi wibracje oraz rozwiązaniami dedykowanymi aktywnemu odpylaniu stanowiska pracy pozwala to zredukować wysiłek wymagany od operatora i jednocześnie znacząco skrócić czas niezbędny na zrealizowanie całej inwestycji.

Oprócz tego młotowiertarka Makita jest stosunkowo łatwym w obsłudze sprzętem, co pozwala korzystać z niej nie tylko profesjonalistom, lecz także zapalonym majsterkowiczom.