II OGÓLNOPOLSKIE REGATY ŻAGLE WOLNOŚCI.

845

Za Nami II Ogólnopolskie Regaty pod Patronatem Starosty Tomaszowskiego. ,,Żagle wolność” bo taką nazwę nosiły tegoroczne regaty zachęciły do udziału nie tylko żeglarzy ale i biegaczy i kajakarzy, bo tego dnia oprócz wyścigów żaglówek w trzech kategoriach jachtów, na Zalewie Sulejowskim rozegrane zostały Regaty Kajakowe oraz Bieg Narodowy z Wanda Panfil a także rozstrzygnięty został konkurs na najładniejsze przebranie pirackie dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. W regatach żeglarskich wystartowało 37 załóg w trzech kategoriach jachtów: otwarto- pokładowych, katamaranach i kabinowych.

W kategorii jachtów kabinowych

I miejsce w kategorii Jachtów Kabinowych zdobyła załoga Drewsmol, której sternikiem Ryszard Pachla

II miejsce w tej kategorii zdobyła Legenda ze sternikiem Andrzejem Brzozowskim na czele

III miejsc kabinówka Gin 730 za sterami której był Andrzej Wawrzyńczyk

W kategorii jachtów otwarto pokładowych

I miejsce zajęli Pogromcy Wazeliny z Adamem Puchalskim na czele

II miejsce zajęła załoga 470 Pol 555 za sterami jachtu siedział Andrzej Kralisz

III miejsce należało do Laser Z którego sternikiem był Marian Słysz.

W kategorii Katamaran nie było klasyfikacji z uwagi na udział jednej jednostki, która została wyróżniona pucharem.

Zwycięzcy pierwszych miejsc otrzymali piękne Puchary oraz Telewizory 49 ufundowane przez Sponsorów. Nagroda za drugie miejsce były zegarki żeglarskie a na trzecie rower. Pozostali uczestnicy regat wzięli udział w losowaniu w którym nagrodami były akcesoria i odzież żeglarska.

Załogi II i III miejsc otrzymali szklane statuetki okolicznościowe, a wszystkie jednostki pływające wraz z załogantami otrzymały okolicznościowe medal.
Kiedy załogi pod żaglami wolności ścigały się na wodzie, obok hotelu Kruk odbył się bieg z Wandą Panfil. Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Poświętne Nakręcona Gmina.

Bieg był podzielony na kategorie wiekowe w przypadku dzieci. Trasa biegów dla dzieci odbywała się w następujących dystansach i kategoriach wiekowych: 4-6lat (100m), 7-9lat (400m), 10-16 (600m). Dorośli mieli do przebiegnięcia dystans około 5 km.

Najmłodszy zawodnik Filip Stępień z numerem 106 otrzymał puchar.

W biegu na 100 m I miejsce zajęła Julia Błaszczyk , drugi był Nikodem Menke, a na III miejsce dobiegł Jerzy Jasutowicz .

W biegu na 400 m I miejsce Filip Słowicki, II miejsce Amelia Kozarek, III miejsce Jan Szczuchniol

W biegu na 600 m ; I miejsce Filip Kawasin, II miejsce Jakub Zając, III miejsce Maria Czapnik

W biegu głównym kobiet I miejsce zajęła Wanda Panfil, wśród mężczyzn Krystian Urbaszek, II miejsce należało do Agnieszki Ulaszewskiej i Roberta Antoszewicza zaś III do Marty Sil i Macieja Stępień.

Zwycięzcy zostali udekorowani medalami, pucharami i cennymi nagrodami. Zawody kończyły regaty kajakowe poprzedzone spływem niepodległości z Sulejowa do Smardzewic w którym wzięło udział 67 uczestników.

Szczegółowa relacja tego niesamowicie interesującego i trudnego spływu na stronie: https://www.facebook.com/AMBERKLUB/

Tego dnia nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Dzieci w klimacie pirackim zabawiała Piwnica Kreatywności oraz Kino Helios. Pod sceną pojawili się także mali piraci którzy zgłosili się do konkursu na najciekawsze przebranie pirackie.

I miejsce zdobyła Pola Klimek ( 2 lata) i jej brat Mikołaj Klimek (7 lat)

II miejsce zajęła Adrianna Chojczak ( 10 lat)