Pewna wygrana w pierwszym sparingu

675

W swoim pierwszym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym do wiosennej rundy rewanżowej I grupy III ligi piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki wygrali z Ceramiką Opoczno (IV liga łódzka) 3:0 (2:0). W szeregach zielono-czerwonych wystąpiło trzech nowych, testowanych zawodników, a mecz został rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Nowowiejskiej 9/27.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Ceramika Opoczno 3:0 (2:0)
Bramki: Adam Patora 23, samobójcza 45, Kamil Lewiński 85

Lechia: I połowa: Mateusz Awdziewicz – Kamil Tlaga, Kamil Cyran, Patryk Walasek, Wiktor Żytek – Kacper Przedbora, Kamil Szymczak, Artur Golański, Marcin Mirecki – Adam Patora, Patryk Olszewski, II połowa: Dawid Kędra – Patryk Jakubczyk, Patryk Walasek, Paweł Magdoń, Kamil Lewiński – Bartłomiej Szadkowski, Łukasz Bocian, Krystian Kolasa, Przemysław Orzechowski – Jakub Rozwandowicz, Tomasz Płonka.

W pierwszej odsłonie na murawie pojawili dwaj nowi gracze: Kamil Tlaga oraz Patryk Olszewski. Pierwszy z nich to były zawodnik Widzewa Łódź, z którym ostatnio rozwiązał kontrakt, a drugi to młody piłkarz czwartoligowego Zawiszy Rzgów. Na pierwszego gola trzeba było czekać do 25 minuty, kiedy na listę strzelców wpisał się Adam Patora, który wykorzystał świetne podanie od Kamila Szymczaka. Lechia posiadała wyraźną przewagę i przed przerwą podwyższyła prowadzenie. Tuż przed zejściem na chwilę odpoczynku piłkę do własnej siatki posłał jeden z zawodników Ceramiki.

Po zmianie stron na placu gry pojawił się kolejny nowy zawodnik. Mowa o młodziutkim Bartłomieju Szadkowskim z rocznika 2000, który jest wychowankiem juniorskiej drużyny Piotrcovii Piotrków Trybunalski. To właśnie on ćwiczył z drużyną od pierwszego treningu tomaszowian po świątecznej przerwie i pokazał się z bardzo dobrej strony. Zielono-czerwoni grali swoją piłkę i starali się podwyższyć prowadzenie. Udało się to dopiero w 85 minucie Kamilowi Lewińskiemu, który tym samym ustalił końcowy wynik meczu. W najbliższych dniach do zespołu ma dołączyć Patryk Miarka z Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie.