Po raz kolejny Widzew lepszy od Lechii

746

Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki mają za sobą kolejny mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. W dniu dzisiejszym na boiskach Łodzianki podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka zmierzyli się z zespołem Widzewa Łódź. Zielono-czerwoni przegrali to spotkanie 1-0 tracąc bramkę w 70 minucie spotkania.

Widzew Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1-0 (0-0)

Bramki: 70 ‚ Zuziak

Lechia:
Awdziewicz – Kumor , Cyran, Walasek (25’Magdoń), Tlaga – Bocian, Rozwandowicz, Danilczyk, Mirecki – Golański – Maćczak

II połowa: Olesiński – Tlaga, Magdoń , Cyran, Janik – Przedbora , Danilczyk, Golański (60′ Cieślik), Mirecki, Szymczak – Gajewski

Widzew:
Humerski (46′ Gibki) – Kozłowski, Pięczek, Gibas, Zuziak (71′ Dziuba) – Mąka, Marcioch (46′ Jasiński), Ameyaw (57′ Sieroń), Dziuba (46′ Cieślak) – Miller (57′ Drążczyk), Świderski (46′ Stanek)

W szóstym swoim sparingu przygotowującym do startu ligowych zmagań Lechia Tomaszów uległa nieznacznie Widzewowi Łódź. Pierwsza połowa w wykonaniu Lechii była bardzo dobra. Zespół stworzył sobie kilka dobrych okazji w głównej mierze za sprawą aktywnego Marcina Mireckiego, jednak piłka nie znajdowała drogi do bramki. Widzew również próbował swoich sił by pokonać bramkarza Lechii jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie zarówno w jednym jak i drugim zespole nastąpiło sporo zmian. Gra toczyła się w środku pola a mecz był wyrównany. W 70 minucie Widzew wyszedł na prowadzenie. Daniel Mąka wypuścił na prawym skrzydle Zuziaka, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Lechii. Była to jedyna bramka w dzisiejszym sparingu. W szeregach Lechii zaprezentowali się kolejni zawodnicy . O ich przydatności w zespole w najbliższym czasie zadecyduje sztab szkoleniowy.