Zbigniew Smółka trenerem Widzewa

0
346

Autor: www.widzew.com

47-letni szkoleniowiec, który prowadził ostatnio ekstraklasową Arkę Gdynia, w nowym sezonie poprowadzi pierwszą drużynę Widzewa Łódź.

Zbigniew Smółka zanim rozpoczął pracę szkoleniową był bramkarzem. Ma na koncie mecze na zapleczu ekstraklasy w barwach Odry Opole. Karierę trenerską rozpoczął w swoim ostatnim klubie, którym była Arka Nowa Sól. Później pracował między innymi w takich klubach jak: MKS Kluczbork, Ruch Radzionków, Odra Opole czy Stal Mielec. W tym ostatnim pracował dwa lata, prowadząc pierwszoligowca w 59 meczach. W międzyczasie odbył też zagraniczne staże: w Chelsea Londyn i Bayernie Monachium. W minionym sezonie Smółka był trenerem wstępującej w Lotto Ekstraklasie Arki Gdynia.

Pozyskaliśmy trenera, który ma na koncie pracę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, ale zna też doskonale realia niższych lig, dlatego wierzymy, że poradzi sobie w Widzewie. Zbigniew Smółka rozumie sytuację, w jakiej znajduje się nasz klub i przedstawił nam plan budowy i prowadzenia zespołu, który jest zgodny z wizją naszego pionu sportowego. Liczymy na owocną współpracę, która przełoży się na spełnienie oczekiwań sportowych całego środowiska – podkreśla Jakub Kaczorowski, prezes Widzewa.

Nowy trener czerwono-biało-czerwonych zawarł z klubem umowę na rok, z możliwością przedłużenia w przypadku awansu do I ligi.