Wakacyjny Festiwal Piłki Nożnej

416
23 drużyny w barwach zespołów państw uczestniczących w „EURO 2008” zgłosiły się do 27. Wakacyjnego Festiwalu Piłki Nożnej, który rozpoczął się 1 lipca. Natomiast losowanie nazw drużyn odbyło się 27 czerwca. Blisko 300 amatorów tej dyscypliny sportowej rywalizuje ze sobą na bocznym boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji (obok Lidla), na małych boiskach (dwa na płycie).

Rozgrywki prowadzone są w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12 – 13 lat, 14-15 lat. Mecze rozgrywane są codziennie od godz. 9.00 do 13.00. Dwie najlepsze siedmioosobowe drużyny w każdej grupie wiekowej zakwalifikują się do ćwierćfinału. Następne gry to już system pucharowy. Ogółem rozegranych zostanie 39 pojedynków.

Czy Polska tym razem zostanie Mistrzem Europy w piłce nożnej? O tym przekonamy się 7 lipca, podczas finału 27. Wakacyjnego Festiwalu Piłki Nożnej „EURO 2008”. Natomiast uroczyste zakończenie i wręczenie nagród odbędzie się 9 lipca.

Organizatorami festiwalu są: Zarząd Miejski TKKF, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Dzielnicowy Ośrodek Kultury i Wydział Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta.