III Jarmark Antoniański w Tomaszowie Mazowieckim

728
Tym razem jednak różnorodne kramy i atrakcje po raz pierwszy zagościły na pl. Kościuszki.
Poprzednie edycje jarmarku cieszyły się niemałą popularnością wśród tomaszowian. I tak było tym razem. Program był atrakcyjny różnorodny każdy mógł coś dla siebie wybrać.
 
Impreza rozpoczęła się o godz. 1000 i trwała prawie do godz. 1800. Wśród wielu atrakcji był m.in. pokaz rękodzieła, pokaz makijażu, czy kiermasz książek.
 
 
Swój program artystyczny zaprezentowały zespoły folklorystyczne i dziecięce z tomaszowskich szkół i ośrodków kultury. Koncerty zagrały i na scenie wystąpiły m.in. Orkiestra Dęta z Żelechlinka, Sami Swoi z Twardej, Mali Rzeczycanie, Smardzewianie, KS Aster, Adam Wiączek z zespołem.
 

Podczas Jarmarku również swoje dzieła zaprezentowali lokalni twórcy i artyści, a przysmakami kuchni regionalnej częstowały Koła Gospodyń Wiejskich z regionu.


Imprezę poprowadzili Iwona Rybak i Tomasz Pawlik.
 

Na godzinę 1500 w Kinie Włókniarz przygotowano specjalny pokaz filmu nawiązujący do patrona tomaszowskiej parafii – "Antoni Boży Wojownik".
O godz. 1800 w kościele pw. św. Antoniego uroczystą sumę odpustową odprawił ks. bp Marek Marczak. W czasie mszy św. miało miejsce błogosławieństwo dzieci, a po mszy wyruszyła  procesja ku czci patrona z liliami.