Zamieszanie z medalami Ligi Mistrzów

590
Każdy piłkarzy marzy o tym, aby na jego szyi zawisł tak prestiżowy medal za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. W tym roku to zawodnicy dumy Katoni mogli cieszyć z wygrania tych rozgrywek. Po wyrównanym spotkaniu 6 czerwca to właśnie oni okazali się lepsi od drużyny Juventusu. Po tym, jak opadł kurz zwycięstwa delegat UEFA zwrócił uwagę włodarzom klubu z Katalonii, że trzech zawodników musi oddać swoje medale za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Poszkodowanymi w tej sprawie są Claudio Bravo, Thomas Vermaelen i Douglas Pereira.
Finał Ligi Mistrzów był transmitowany do większości krajów na całym Świecie. Miliony kibiców w napięciu czekało na swoich ulubieńców i na ostateczny wynik tego pojedynku. Mimo victorii Barcelony, trzech zawodników właśnie z tego klubu musiało oddać swoje medale. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego artykułu, to powinieneś zapoznać się z przepisami, które są dostępne na oficjalne stronie UEFA.
Całe zamieszanie z medalami powstało po przyjrzeniu się przepisom UEFA. Według nich, każdy zawodnik, który ani sekundy nie zameldował się na murawie podczas meczu Champions League nie może zostać uhonorowany takim medalem. W takim wypadku wyżej wspomniani zawodnicy, czyli Claudio Bravo, Thomas Vermaelen i Douglas Pereira musieli oddać do siedziby UEFA otrzymane medale.
W kończącym sezonie duma Katalonii nie miała sobie równych na własnym podwórku, jak i w Europie. Każdy piłkarz Barcelony w większym, czy mniejszym stopniu przyczynił się do tego stanu rzeczy. Miejmy nadzieję, że taka sytuacja nie powtórzy się w następnym sezonie, a każdy zawodnik będzie mógł z dumą założyć zwycięski medal.