MDK zaprasza na konkurs

784
Pod takim tytułem już od sześciu lat Młodzieżowy Dom Kultury organizuje konkurs tematyczny, w którym do wygrania jest wyjazd studyjny do Brukseli (podczas którego Laureat wraz z opiekunem zapozna się z funkcjonowaniem wszystkich instytucji Unii Europejskiej biorących czynny udział w procesie podejmowania decyzji, a w szczególności z działaniem Parlamentu Europejskiego)

Patronat nad konkursem objęli Jacek Saryusz-Wolski Poseł do Parlamentu Europejskiego Ziemi Łódzkiej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Konkurs skierowany jest do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu tomaszowskiego i będzie sprawdzał wiedzę na temat historii procesu integracji, instytucji unijnych oraz podstawowych zagadnień dotyczących krajów członkowskich. W trakcie podsumowania konkursu prelekcję na temat miejsca Polski w zjednoczonej Europie wygłosi Agata Roksela z biura Europosła Jacka Saryusz-Wolskiego.

– Konkurs organizowany przez naszą placówkę corocznie cieszy się powodzeniem wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodą główną jest wyjazd studyjny do Brukseli, ufundowany przez biuro europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, z którym mamy przyjemność współpracować. Poza tym na laureatów konkursu czeka wiele innych, atrakcyjnych nagród rzeczowych- mówi i zaprasza do udziału w konkursie dyrektor MDK Tomasz Zdonek.

Konkurs odbędzie się 3 grudnia o godzinie 13.30 w sali widowiskowej MDK przy ulicy Mościckiego 3. Zapisy do udziału w konkursie do 27 listopada 2015 roku w sekretariacie MDK i pod numerem telefonu 44 724 63 34.