III Tomaszowskie Targi Pracy i Edukacji

519

Autor: I LO im. Jarosława Dąbrowskiego

21 marca bieżącego roku w godzinach od 9 do 14 w ZSP nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się III Targi Pracy i Edukacji. Na miejscu znajdowało się mnóstwo stoisk, na których prezentowały się szkoły średnie, policealne oraz wyższe, a także firmy, które zachęcały mieszkańców aktualnymi propozycjami pracy.

Szkoły średnie przedstawiały swoje tegoroczne, bogate oferty dla absolwentów klas 8 szkół podstawowych oraz gimnazjum. Na targach obecne były także służby mundurowe, które przekonywały mieszkańców miasta do wstąpienia w ich szeregi, oprócz tego w wydarzeniu rownież udział wzięły spółki oraz jednostki podległe miastu jak i powiatowi.

Uczniowie naszej szkoły aktywnie brali udział w targach, pokazując, że nasze liceum jest miejscem, do którego naprawdę warto uczęszczać. Licealiści przeprowadzali mnóstwo rozmów, dzielili się swoimi przeżyciami i przekonaniami co do tej placówki. W tym zdarzeniu czynny udział przypadł uczniom klas pierwszych. To oni zachęcali swoich młodszych rówieśników do wstąpienia w szeregi I Liceum.