Kadra i sztab szkoleniowy na pierwszy trening Widzewa

579

Autor: www.widzew.com

W środę 12 czerwca łodzianie rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszym treningu stawić ma się 22 zawodników.

Dziewiętnastu piłkarzy, którzy wezmą udział w premierowych zajęciach pod wodzą Zbigniewa Smółki, było zawodnikami Widzewa w poprzednim sezonie. Są wśród nich młodzi bramkarze: Grzegorz Gibki (trzeci bramkarz pierwszej drużyny w minionych rozgrywkach) i Jakub Mikołajczak (bramkarz drugiej drużyny). Na treningu pojawią się również zakontraktowani w ostatnich dniach: napastnik Przemysław Kita i pomocnik Marcel Gąsior. Testy z kolei rozpocznie Piotr Zalewski. 18-letni bramkarz jest wychowankiem Widzewa, z którego odszedł do Anglii, by zostać zawodnikiem młodzieżowej drużyny Brighton & Hove Albion. Teraz chce ponownie spróbować swoich sił w klubie z al. Piłsudskiego 138.

Dla Zbigniewa Smółki środowa odprawa i trening to pierwsze oficjalne spotkanie z całą drużyną. Nowy szkoleniowiec Widzewa jest w trakcie kompletowania swojego sztabu. Wiadomo już, że znajdzie się w nim Krzysztof Kapelan, który od dawna współpracuje ze Smółką. Wśród pomocników pierwszego trenera będzie również Przemysław Gomułka (ostatnio pracował z grupami młodzieżowymi SV Wehen Wiesbaden). Nazwisko trenera bramkarzy podane zostanie w późniejszym terminie. Ze sztabem szkoleniowym współpracować będzie Jakub Grzeszczakowski, który będzie łącznikiem między pierwszą i drugą drużyną Widzewa. Klubowymi fizjoterapeutami pozostaną Ewelina Bućko i Hubert Gołąbek. Kierownikiem pierwszej drużyny będzie nadal Marcin Pipczyński.

Kadra Widzewa na pierwszy trening przed sezonem 2019/2020:

Bramkarze: Grzegorz Gibki, Jakub Mikołajczak, Patryk Wolański, Piotr Zalewski.

Obrońcy: Mikołaj Gibas, Marcel Pięczek, Marcel Stefaniak, Radosław Sylwestrzak, Daniel Tanżyna, Łukasz Turzyniecki, Sebastian Zieleniecki.

Pomocnicy: Michael Ameyaw, Marcel Gąsior, Konrad Gutowski, Jakub Kmita, Daniel Mąka, Mateusz Michalski, Marcin Pieńkowski, Adam Radwański.

Napastnicy: Przemysław Banaszak, Przemysław Kita, Rafał Wolsztyński.