Nowe miejsca rekreacji dla tomaszowian

503

Autor: Urząd Miasta

Otwarte Strefy Aktywności są już dostępne dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Powstały w trzech lokalizacjach w ramach projektu „Realizacja zadań z zakresu małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – edycja 2019”. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Nowe urządzenia do ćwiczeń (m.in. masażery, prasy nożne, poręcze, orbitreki, krzesełka do wyciskania itp.) oraz gier plenerowych (stoły do gry w szachy, w piłkarzyki i w tenisa) stanęły w parku na Michałówku przy ul. Sosnowej, na skwerze przy ulicy Granicznej (obok szpitala) oraz na osiedlu Niebrów przy Tkaczu – filii Miejskiego Centrum Kultury.

Na Niebrowie zamontowano dodatkowo urządzenia sprawnościowe: sześciobok z linami i urządzenie linowe do wspinaczki oraz zestawy zabawowe – poręcze z pomostem i karuzelę. We wszystkich trzech miejscach pojawiły się też nowe ławki lub pojedyncze krzesła z oparciem, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Na terenach zielonych zadbano o nowe nasadzenia.

Wartość wszystkich trzech zadań to 244.412,38 zł, z czego 100.000 zł wyniosło dofinansowanie, jakie miasto otrzymało na to zadanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W przyszłym roku na skwerze przy ul. Granicznej wybudowana zostanie również pierwsza w Tomaszowie Mazowieckim tężnia solankowa. Kolejna planowana jest w Parku Miejskim „Solidarność”.