Udaremnili jazdę pirata drogowego

102

Autor: KPP

Kompletnie nieodpowiedzialny 22-latek pędził w obszarze zabudowanym z prędkością, aż 123 km/h. Stracił już uprawnienia do kierowania. Apelujemy o rozsądek! Prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych!

18 marca 2021 roku około godziny 20:00  policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowe Audi, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. 22-latek poruszał się ulicą Nowy Port w Tomaszowie Maz. z prędkością aż 123 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 73 km/h. Mężczyzna zakończył swoją jazdę w miejscu kontroli, utracił bowiem uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Ponadto został ukarany 400 złotowym mandatem karnym i nałożono na niego 10 punktów karnych.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożną jazdę i zgodną z obowiązującymi przepisami. Przekraczając prędkość zagrażamy bezpieczeństwu w ruchu. Nie zapominajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Korzystają z niej również piesi, rowerzyści czy motocykliści. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania i mniejsze prawdopodobieństwo, że w momencie pojawienia się na drodze niespodziewanej przeszkody, bezpiecznie wyhamujemy. Brawurowa jazda znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zdarzenia drogowego!