Mata do jogi dla początkujących – jaką wybrać?

471

Joga to jedna z najczęściej wybieranych aktywności fizycznych. Pomaga bowiem nie tylko zadbać o sylwetkę, ale i odstresować się po długim dniu w pracy i gonitwie za codziennymi obowiązkami. To świetny sposób, by wzmocnić i uelastycznić mięśnie oraz napełnić umysł pozytywnymi myślami. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z jogą, na pewno zastanawiasz się, jaka mata będzie odpowiednia do wykonywania asan. Dowiedz się, jaką warto wybrać, aby służyła Ci także na dalszych poziomach zaawansowania.

h

Własna mata – dlaczego warto ją mieć?

Uczęszczając na zajęcia do szkoły jogi albo klubu fitness, na pewno znajdziesz tam ogólnodostępne akcesoria. To spore ułatwienie dla klientów, którzy dopiero szukają ulubionej aktywności i chcą spróbować różnych propozycji z oferty, a także dla tych, którzy nie chcą inwestować we własny sprzęt. Należy jednak pamiętać, że ogólnodostępne maty użytkowane są przez szerokie grono osób, które nie zawsze pamięta, by po treningu je zdezynfekować. Dlatego właśnie warto pomyśleć o własnym akcesorium, które możesz dopasować pod rodzaj praktykowanej jogi. Dodatkowo maty, które znajdziesz tutaj: https://joyinme.co/collections/maty-do-jogi, dostępne są w wielu pięknych wzorach i kolorach, co pozwoli Ci wybrać idealne akcesorium pod swoje gusta.

Jaką matę do jogi wybrać?

Mata to obowiązkowe wyposażenie na zajęciach jogi. Najlepszym wyborem będą propozycje od Joyinme (https://joyinme.co/). Wykonane zostały z biodegradowalnego kauczuku i nie zawierają lateksów, sylikonów, ołowiu, kadmu oraz toksycznych klejów. Dzięki temu są przyjazne dla środowiska i nadają się do recyklingu. Mata do jogi FLOW pokryta jest warstwą absorbującej mikrofibry. Zapewnia doskonałą przyczepność i zapobiega ślizganiu się rąk i stóp. Sprawdzi się do wszystkich rodzajów jogi, a w szczególności przy intensywnej praktyce. Z kolei model PRO składa się z wierzchniej warstwy wykonanej z poliuretanu. Jest szersza i dłuższa niż mata FLOW, dzięki czemu zapewnia więcej przestrzeni do ćwiczeń, a także grubsza, przez co gwarantuje wsparcie kolanom i biodrom. Świetnie sprawdzi się podczas statycznej praktyki, gdzie dłużej utrzymuje się asany oraz wykonuje trudniejsze pozycje balansujące.

Propozycje od Joyinme zapewniają izolację od chłodnego podłoża, stabilizację, a także amortyzują stawy, chroniąc biodra i kolana przed naciskiem podczas ćwiczeń. Dostępne są w wielu pięknych kolorach i wzorach, wykonanych farbami na bazie wody. W internetowym sklepie znajdziesz także najlepsze ubrania do jogi, które zapewnią pełen komfort i wygodę w czasie ćwiczeń. Warto postawić na elastyczne, niekrępujące ruchów legginsy, koszulki z organicznej bawełny, a także topy, zapewniające optymalne podtrzymanie biustu. Na praktykę warto zaopatrzyć się także w kostki oraz paski, które ułatwią utrzymanie i pogłębianie asany.