179

Zaskakujące zastosowania torebek herbaty

Jeśli źle przespana noc objawia się na twojej twarzy w postaci opuchniętych oczu, kilka torebek herbaty z kofeiną może ci pomóc. Namocz je w ciepłej wodzie, tak jakbyś chciał zrobić filiżankę herbaty, a następnie włóż je na kilka minut do lodówki, aby je schłodzić.

Odtłuść swoje oczy

Jedna torebka na każde oko przez 5 minut może zmniejszyć opuchliznę i sprawić, że naczynia krwionośne w okolicy oczu staną się mniejsze.

Pomoc w chorobach skóry

Jeśli natknąłeś się na trującą winorośl i masz do czynienia ze swędzącą, bolesną wysypką, kąpiel w czarnej herbacie może pomóc złagodzić stan zapalny i ukoić skórę. Badania pokazują, że mokre opatrunki z czarnej herbaty mogą być skuteczne w leczeniu innych chorób skóry, które mogą powodować swędzącą wysypkę, takich jak zapalenie skóry twarzy. Warto przeczytać https://esomed.pl/jakie-herbaty-na-odchudzanie/

Leczenie drobnych urazów

Opatrunki z czarnej herbaty mogą również pomóc złagodzić ból i zmniejszyć obrzęk spowodowany drobnymi zadrapaniami lub siniakami. Otwórz torebkę z herbatą, zaparz herbatę i pozwól jej ostygnąć, a następnie przyłóż ją do zranionego miejsca na kilka minut.

Złagodzenie skutków ukąszeń owadów

Torebka z herbatą może pomóc w uśmierzeniu bólu i swędzenia po ukąszeniu robaka. Zwilż torebkę, wykręć ją i pozostaw na miejscu ukąszenia na 15 do 20 minut.

Łagodzenie bólu zębów

Jeśli boli Cię ząb, ciepła torebka z herbatą miętową może przynieść trochę ulgi, jeśli przyłożysz ją do zęba i dziąsła. Kwas zawarty w herbacie może pomóc w krzepnięciu krwi. Dlatego gryzienie torebki herbaty może pomóc w kontrolowaniu krwawienia po wyrwaniu zęba.

Łagodzenie bólu związanego z karmieniem piersią

Torebki herbaty mogą służyć jako kompres dla matek karmiących piersią, który łagodzi ból sutków. Badania wykazały, że zwilżenie torebki herbaty ciepłą wodą, wyciśnięcie jej nadmiaru, a następnie przyłożenie do tego miejsca na 15 minut, cztery razy dziennie, może zwiększyć przepływ krwi i pomóc w szybszym gojeniu.

Odblokowanie porów

Peeling wykonany z liści zielonej herbaty może głęboko oczyścić tłustą skórę i pomóc w pozbyciu się zaskórników. Rozerwij torebkę herbaty i wymieszaj 1 łyżeczkę liści z odrobiną wody, aż powstanie pasta. Delikatnie szoruj pastę po skórze przez 2-3 minuty, a następnie spłucz letnią wodą. Następnie osusz twarz i zastosuj krem nawilżający.

Barwienie tkanin

Od wieków rośliny były wykorzystywane do nadawania kolorów ubraniom i tkaninom, a liście herbaty nie są tu wyjątkiem. Torebki z herbatą mogą być używane jako naturalny barwnik do tworzenia nowych wyglądów i wzorów, zwłaszcza w przypadku materiałów wykonanych z bawełny. Wyjmij herbatę z torebki i podgrzej ją z taką ilością wody, żeby ją przykryć. Po około godzinie, kiedy liście będą wyglądały na wyblakłe, odcedź je. To, co zostanie, to barwnik. Jeżeli interesują cie takie tematy to dowiedz esomed.pl