ProTM – zaprasza do współpracy

679

Chcemy być w naszym mieście pozytywnym synonimem społeczeństwa obywatelskiego – współtworzyć i uczestniczyć w życiu publicznym. Mamy świadomość, że do naszych racji musimy przekonywać różnych decydentów. Jak trudne jest przełamywanie oporów i niechęci władzy przekonaliśmy się wielokrotnie. Mimo, że jesteśmy w większości ludźmi dość młodymi (średnia ok. 35 lat), to mamy już wiele doświadczeń. Będziemy wspierać każdą inicjatywę służącą rozwojowi naszego miast, promowaniu lokalnych przedsiębiorców, rozwijaniu współpracy i wymianie doświadczeń. Statut otwiera możliwość członkowstwa dla osób, które myślą podobnie jak my.

Zależy nam szczególnie na ludziach młodych, ale również takich, które w jakiś sposób przysłużyły się miastu, działały na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i rozwoju. Chcemy pozyskać do współpracy uznanych specjalistów w różnych dziedzinach. Dominuje w ProTM pierwiastek przedsiębiorczości i rozwoju. Naszym zdaniem, interesy lokalnych firm są wprost interesami regionu. ProTM nie zajmuje się działalnością gospodarczą, nie konkuruje z firmami szkoleniowymi i nie uprawia fałszywej dobroczynności. Organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi: urzędnikami, politykami. Występujemy ze stanowiskami, pismami do instytucji. Pomagamy w kłopotach z urzędami, nieuczciwymi kontrahentami. Prowadzimy bezpłatne porady prawników i finansistów oraz radnych dla obywateli. Planujemy czynnie brać udział w wyborach lokalnych, ponieważ to jedyna droga do realnego wpływu na miasto i powiat.

Członkowie mogą należeć do różnych partii, ale Stowarzyszenie nie może być zawłaszczone przez jakąkolwiek z nich. Zasadą jest, że Prezes i Zarząd działają apolitycznie – ponad podziałami. Nie interesują nas ideowe, osobowe polityczne kłótnie i spory. Na pewno szkodzą one rozwojowi miasta i powiatu. ProTM jest organizacją w pełni demokratyczną. To nie jest organizacja, gdzie garstka wybrańców okopuje się przed nowymi i nic nie robiąc liczy na profity. Chcemy być tak liczną organizacją jak się da. Nie boimy się pomysłów i zapału nowych członków. Nie ma u nas "dyktatury" Prezesa czy Zarządu. O wszystkim decyduje Zgromadzenie Członków. W praktyce każdy członek ma wpływ na ProTM. Wszelkie funkcje są nieodpłatne i społeczne. Większość z nas przyjaźni się ze sobą i stale gospodarczo współpracuje, wspiera na co dzień w różnych dziedzinach. Należą do nas zarówno firmy zatrudniające blisko 100 pracowników jak i firmy jednoosobowe oraz bardzo wielu członków nie będących przedsiębiorcami. Od początku 2006 roku ProTM liczy już ponad około 35 członków i stale nas przybywa.

Serdecznie zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi.
Więcej informacji na stronie http://protm.vel.pl/