Egzamin gimnazjalny zakończony

718
Egzamin składał się z dwóch części: humanistycznej, sprawdzającej wiedzę z zakresu języka polskiego, historii, sztuki oraz z bloku matematyczno – przyrodniczego, obejmującego wiadomości z matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii.

Charakterystykę bohatera „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego albo „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego mieli za zadanie napisać uczniowie gimnazjum podczas egzaminu w części humanistycznej. Ponadto analizowali teksty m.in. Galla Anonima „Kronika polska” i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Elegia o…[chłopcu polskim]".

„Powiem szczerze, że część humanistyczna była w miarę łatwa. Charakterystyka była do przewidzenia. Najbardziej bałam się matematyki, ale na szczęście zadania okazały się proste.” – to wypowiedź Kasi, uczennicy z tomaszowskiego gimnazjum.

Egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać. Jednak liczba zdobytych punktów (maks. 100) jest ważna przy przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. Dodatkowe 100 punktów można zdobyć doliczając punkty za konkursy i olimpiady przedmiotowe oraz oceny z świadectwa. Wyniki testu gimnazjalnego poznamy za około 1.5 miesiąca.