Szpital w szpitalu

663
Po uroczystych wystąpieniach, nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. Mimo, że szpital boryka się z ogromnymi trudnościami finansowymi (obecnie zadłużenie wynosi 59 mln zł) to „Warto wydawać takie pieniądze i warto by pacjenci mogli być leczeni na takich oddziałach” powiedział Starosta Piotr Kagankiewicz, podczas oficjalnego otwarcia OIOMu.


Niewątpliwie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii jest najnowocześniejszym oddziałem o takiej specjalizacji w województwie łódzkim, spełniający normy europejskie. Oddział został odpowiednio przygotowany nie tylko pod względem zaplecza technicznego (wysoko specjalistyczny sprzęt), ale i personelu medycznego, który został przeszkolony, aby móc obsługiwać nowy sprzęt medyczny. Wzrost liczby łóżek (obecnie 6) spowoduje zwiększenie udzielania pomocy najbardziej chorym pacjentom.

Fraza „szpital w szpitalu”, odnosi się do ogromnej wagi, jaką pełni ten oddział w ratowaniu życia pacjentów. Oprócz wykonywania znieczulenia ogólnego czy też intensywnej terapii, na oddziale tym przeprowadza się reanimację a opieka pielęgniarska czy lekarska jest wysokospecjalistyczna.Przypis od redakcji:

Odremontowany Oddział rzeczywiście robi ogromne wrażenie. Jednak pewne zniesmaczenie wywołała defilada zaproszonych gości przez Oddział Dziecięcy i Wewnętrzny. A nie prościej by było przejść schodami na Wewnętrzny a stamtąd tylko kilka kroków do oddziału Intensywnej Terapii, gdzie odbywało się otwarcie. I spokój starszych pacjentów oraz dzieci byłby zachowany.