Wyselekcjonowano najlepszych

763
Ponad 200 osób z całej Polski wzięło udział w preselekcji zorganizowanej na stadionie wojskowym w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego. To już XI edycja gry terenowej cieszącej się dużą popularnością. Wśród grona śmiałków nie zabrakło piotrkowian, opocznian. Nasze miasto reprezentował żołnierz służący w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie. 

 

                                                                   mjr Arkadiusz Kups
Preselekcja polegała na pokonaniu toru przeszkód składającego się z 6 ćwiczeń, w tym dwóch sprawdzających wiedzę z historii Polski i historii Wojska Polskiego. Nie testy fizyczne a intelektualne sprawiły zawodnikom największą trudność. O wymaganiach względem uczestników SELEKCJI powiedział mjr Arkadiusz Kups: „U zgłaszających się interesuje nas wszechstronność. Tu nie przechodzi ten, kto jest dobry w wąskiej specjalizacji. Musi nie tylko dobrze biegać, dobrze sie czołgać, ale mieć też ogromny intelekt. Spośród tych, którzy przechodzą dalej 85% to ludzie z wyższym wykształceniem.” Dlatego wśród zgłaszających chęć udziału w programie nie było „osiłkowych sterydziarzy” a osoby, które na dobry wynik pracowały nawet kilka miesięcy, codziennie wykonując ćwiczenia.
 

                                                                            Włodzimierz Mikulacz

W preselekcji brały udział osoby w różnym wieku i różnej płci. Najstarszym uczestnikiem był Włodzimierz Mikulacz: „Tu trzeba być maratończykiem, sprinterem i ciężarowcem”. Pan Włodzimierz już po raz szósty bierze udział w preselekcji. Jednak swoim zaparciem i dobra kondycją fizyczną dorównuje swoim młodszym kolegom. Włodzimierz Mikulacz przeszedł tegoroczną preselekcję i po raz czwarty wyjechał do Drawska Pomorskiego. Razem z nim na poligon drawski pojechały trzy kobiety. „To forma zabawy. Lubię rywalizację i sport, więc to coś dla mnie” opowiada Alicja Smyrska, dla której pierwszy udział w preselekcji okazał się sukcesem.
 

                                           żołnierz 25 Brygady Kawalerii Powietrznej – zakwalifikował się do Selekcji

Prawie 80 osób zakwalifikowało się do następnego etapu. W Drawsku Pomorskim będą mierzyć się ze swoimi słabościami, lękami i stresem. „To, co się odbywa w Tomaszowie, to dopiero przygrywka do tego, co się będzie działo w Drawsku. Tam jest pięć dni orki, gdzie na ostatnim etapie mało, kto wie jak się nazywa” – podsumował mjr Arkadiusz Kups.
 
                                                   Pierwszy dzień SELEKCJI – zdj. Jarosław Wiśniewski
Selekcja zakończy się 28 sierpnia, czyli dzień później niż uczestnicy się tego spodziewają. Widzowie będą mogli obejrzeć program SELEKCJA już we wrześniu na antenie TV4.
Więcej zdjęć z preselekcji w Tomaszowie Mazowieckim oraz z pierwszego, drugiego, trzeciego i czwartego dnia oraz FINAŁU Selekcji znajduje się w naszej Fotogalerii.