Sport i trzeźwość. Bieg Trzeźwości już za nami

717
Pogoda i wysoka frekwencja zadecydowały o sukcesie trzynastego Tomaszowskiego Biegu Trzeźwości. „Wyjątkowo szczęśliwa była 13-stka w tym roku, ze względu na rekordową frekwencję. Wydaliśmy ponad 690 kart startowych. Nigdy nam się nie zdążyło wcześniej takiej frekwencji uzyskać. A ponadto pogoda dopisała” – podsumował prezes Stowarzyszenia Abstynenckiego Azyl Ryszard Juda.

W biegu, który odbył się 10 maja brały udział osoby w różnym wieku. Od dwuletniej dziewczynki, po 65-letniego mężczyznę. Najliczniejszą grupę stanowiła młodzież z tomaszowskich szkół. Pierwszy na metę dobiegł Krystian Urbaszek z MKS Tomaszów Mazowiecki. Jednak upominki, a w tym nagroda główna, czyli rower, były losowane wśród wszystkich uczestników 13. Tomaszowskiego Biegu Trzeźwości.

 

 
Imprezę na Placu Kościuszki uświetnił występ zespołu „Replay”. Ponadto Mariusz Marusik, który sam był fundatorem nagród, dał pokaz kulturystyczny.

Impreza sportowa promująca bieganie, a szczególnie bieganie na trzeźwo, rozpoczęła Tygodniowe Forum Trzeźwości.

Organizatorem biegu było Stowarzyszenia Abstynenckie „Azyl” przy współpracy z Stowarzyszeniem Abstynenckim „Ala”, Urzędem Miasta, Ogniskiem TKKF ZNP, Zarządem Miejskim TKKF.