Syn Boży już w kinach

720
Coraz więcej celebrytów głośno mówi o swojej miłości do Chrystusa. Agnieszka Radwańska, Małgorzata Kożuchowska, Szymon Hołownia, czy Krzysztof Ziemiec nie wstydzą się wiary w Boga. 4 kwietnia na ekranach kin w całej Polsce pojawi się Syn Boży.
 
Niekwestionowanym hitem komercyjnym wśród filmów o tematyce religijnej była „Pasja” Mela Gibsona. Prawie 3,5 miliona widzów zobaczyło ten film w Polsce. Sukcesu „Pasji” od dziesięciu lat nie udało się powtórzyć żadnemu filmowi, jednak zaowocowało to ogromnym zainteresowaniem wytworni tą tematyką religijną. Kulminacją cztero i pół rocznej przygody aktorki/producentki Romy Downey i producenta Marka Burneta na planie serialu „Biblia” jest wchodzący właśnie na polskie ekrany „Syn Boży”. 10 godzinny serial oparty na największym bestsellerze świata – Biblii – został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez rzesze wiernych. Pierwszy odcinek wyemitowany jesienią w Polsacie zgromadził przed telewizorami ponad 3 miliony widzów. Film pełnometrażowy stanowi kulminację kariery pary producentów i ma szansę powtórzyć sukces produkcji telewizyjnej.
 
SYN BOŻY (Son of God)
PREMIERA 4 KWIETNIA 2014
Reżyseria: Christopher Spencer („Biblia”, „Starożytny Rzym: wzlot i upadek imperium”)
 
Obsada:
·    Diogo Morgado,
·    Roma Downey („Dotyk anioła”)
·    Greg Hicks („Królewna Śnieżka i Łowca”)
·    Darwin Shaw
·    Joe Wredden
 
10 lat po historycznym sukcesie „Pasji” Mela Gibsona (3,5 miliona widzów w Polsce), nowa ekranizacja najsłynniejszej historii świata ukazuje całe życie Chrystusa – od narodzin przez Jego nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie. W poruszającym kinowym obrazie nakręconym z epickim rozmachem przez twórców bijącego rekordy popularności serialu „Biblia”, w tytułowej roli będziemy podziwiać portugalskiego aktora Diogo Morgado, a jako Marię pamiętną z dwukrotnie nominowanej do Złotego Globu roli w „Dotyku anioła” Romę Downey. Przejmującą muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer, uhonorowany Oscarem twórca kompozycji do „Zniewolonego. 12 Years a Slave”, „Incepcji”, „Gladiatora” i „Króla Lwa”.
Film dostępny w polskiej wersji językowej.