Manufaktury pomysł na majówkę

693
Już w czwartek odbędzie się Piknik Funduszy Europejskich z koncertami Dżemu czy Dawida Podsiadło, a na tętniącym życiem rynku czekają restauracje z ogródkami, kino oraz bogata oferta rozrywkowa.
 
Majówkę w Manufakturze rozpocznie moc ciekawych wydarzeń w ramach VI Pikniku Funduszy Europejskich. Już w czwartek, 1 maja, odbędą się koncerty polskich gwiazd: Dawida Podsiadło, zespołu Dżem, L.Stadt, KamieńKamieńKamień oraz SteamLove, interaktywne zabawy i gry dla dzieci, pokazy, quizy oraz strefa zdrowia i bezpieczeństwa. A wszystko w ramach świętowania dziesięciolecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
 
W dni wolne od pracy, czyli 1 i 3 maja, galeria handlowa Manufaktury jest zamknięta. W czwartek i sobotę można jednak skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej i restauracyjnej. W święta warto wybrać się na seans filmowy do Cinema City, które zaprasza w godzinach od 9:30 do 22:45. A jest w czym wybierać. Na ekranach obejrzymy m.in. komedię "Inna kobieta" z Cameron Diaz w roli głównej. Natomiast na miłośników mocnych wrażeń czeka "Niesamowity Spider-man 2" oraz "Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych". W tych dniach będzie również czynne Muzeum Fabryki, które można odwiedzić w godzinach od 11:00 do 19:00. To okazja do poznania przeszłości dzisiejszej Manufaktury, przewodnicy opowiedzą o włókienniczej historii Łodzi oraz etapach budowy imperium Izraela Poznańskiego.
 
Wolne dni to dobra okazja do aktywnego spędzania czasu. W Manufakturze nie zabraknie ku temu okazji. Zarówno w czwartek, jak i sobotę będzie można odwiedzić Kręgielnię Grakula, gdzie czeka 28 profesjonalnych torów do gry w kręgle, a także centrum Jazda!Park. Nieco krócej, bo w godzinach od 12:00 do 20:00, zaprasza Experymentarium. Tam na najmłodszych gości Manufaktury czekają wystawy, które w atrakcyjny i nietypowy sposób przybliżą prawa fizyki i ciekawostki ze świata przyrody. Od 12:00 do 20:00 będzie można spróbować swoich sił w elektronicznym paintballu. Rywalizację pełną emocji można rozegrać w labiryncie na powierzchni niemal 250 m2 w Arena Laser Games, a dodatkowo w sobotę, 3 maja, w godzinach 10:00 – 22:00 spory wysiłek zapewnią trasy wspinaczkowe w Stratosferze. A na dzieci od 12:00 do 19:00 czeka największy plac zabaw
– Kinderplaneta.
 
Majowy weekend to okazja do odpoczynku od obowiązków, także tych kulinarnych. Na spotkania w rodzinnym gronie bądź wśród znajomych 1 i 3 maja zapraszają restauracje zlokalizowane na rynku Manufaktury. Poranną kawę już o 9:00 można wypić w Coffee Heaven, a od 10:00 można odwiedzić m.in. Bawełnę, Green Way, La Vende czy Adi Express Kebab. Wśród propozycji menu każdy znajdzie coś dla siebie, a serwowane dania zabiorą w kulinarną podróż w najróżniejsze zakątki świata: do Indii z restauracją Ganesh, Japonii z Hana Sushi, Chin z Meimei, Tajlandii z Hot Spoon Thai Kitchen, Meksyku z The Mexican oraz Włoch z Bellanapoli Italian Restaurant czy Marcello. Nie zabraknie też oferty dla osób, które wolą tradycyjne smaki. Tych skosztujemy na przykład w Galicji oraz Polce.