Włodzimierz Tylak trenerem Widzewa Łódź

718
– Zespół Widzewa na sezon 2014/2015 będzie budowany pod wodzą trenera Włodzimierza Tylaka. Zdecydowaliśmy się na wybór tego szkoleniowca z kilku powodów. Bardzo liczymy na doświadczenie trenera Tylaka, a także na fakt, że trener jest znany z dobrej pracy z zawodnikami młodego pokolenia, z którymi odnosił już sukcesy. Tacy piłkarze są w Widzewie, a mamy nadzieję, że kolejni będą do nas trafiać. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nasza drużyna musi być połączeniem doświadczenia z młodością, by skutecznie rywalizować w I lidze. Z kolei liczymy, że pozostanie Rafała Pawlaka w sztabie szkoleniowym zapewni ciągłość pracy z obecnymi zawodnikami, jak i możliwość pozyskania zawodników których obserwował przez ostatnie pół roku. – mówi Paweł Młynarczyk, Prezes Zarządu RTS Widzew Łódź S.A.
 
Nowy szkoleniowiec Widzewa Łódź znany jest z bardzo dobrej pracy z młodymi piłkarzami. Na koncie ma m.in. złoty medal Mistrzostw Polski z reprezentacją województwa łódzkiego w rozgrywkach o Puchar Wacława Kuchara i brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów z Widzewem Łódź. – Po rozmowie z Zarządem Klubu widać, że mamy podobną koncepcję budowy drużyny na nowy sezon. Chcemy aby w Widzewie grali młodzi, utalentowani zawodnicy, dla których występy w takim klubie, jak RTS Widzew, będą wyróżnieniem. Sporo pracowałem z młodymi piłkarzami i wiem, że tacy na pewno poradzą sobie w Widzewie wspólnie ze starszymi, doświadczonymi zawodnikami – mówi Włodzimierz Tylak, trener Widzewa Łódź.
 
Włodzimierz Tylak w przeszłości pracował już w Widzewie. M.in. wraz z juniorami tego klubu zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Jako trener prowadził także drużyny w I i II lidze lidze. Był szkoleniowcem ŁKS Łódź, Igloopolu Dębica, GKS-u Bełchatów, Pelikana Łowicz, Włókniarza Konstantynów Łódzki, Piotrcovii Piotrków Trybunalski oraz Tura Turek.
 
Źródło: www.widzew.pl