Koncert gitarzysty klasycznego Piotra Przedbory

708
Jak również Marszałka Województwa Łódzkiego, a także Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz beneficjenta stypendium „Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp wolny!
Piotr Przedbora – gitarzysta klasyczny, urodził się w 1994 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Jako trzynastolatek otrzymał stypendium „Młoda Polska” MK i DN, które wsparło zakup gitary u Grega Smallmana, słynnego lutnika z Australii. Był  trzykrotnym stypendystą Marszałka Województwa Łódzkiego, wielokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Dotychczas wziął udział w ponad 20 konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich, zdobywając dziewiętnaście pierwszych miejsc oraz trzy razy otrzymując Grand Prix (Chorwacja, Hiszpania, Serbia, Polska, Niemcy, Austria).
Koncertował nie tylko w Polsce, ale również m.in. w Hiszpanii, Francji, Niemczech, Austrii, Serbii i Chorwacji. Jest uczniem Judicaëla Perroya z Paryża, jednego z najlepszych gitarzystów na świecie. W wieku 19 lat nagrał debiutancką płytę w wytwórni Dux, jednym z najważniejszych polskich wydawnictw. Jego debiut płytowy był możliwy dzięki wspomnianemu wcześniej wsparciu Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz Ceramiki Paradyż. Piotr Przedbora obecnie jest studentem na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie.

Źródło Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego