Bieg Ulicą Piotrkowską

890
Wygodniej też będzie zawodnikom na punktach bufetowych. Trasa naszego biegu jak zwykle będzie przebiegać przez najpiękniejsze zakątki miasta i cała została tak ułożona aby zawodnicy nie wybiegali poza ścisłe centrum. W tym roku będziemy mogli pobiec już całym odcinkiem wyremontowanej ulicy Piotrkowskiej(zdjęcie). Godzina startu to 18.30 a wieczorem ogródki przy najdłuższej handlowej ulicy w Europie są pełne klientów, którzy spontanicznie dopingują zawodników pokonujących dystans 10 km. W tym roku będziemy mogli pokazać biegaczom nowo oddany fragment centrum Łodzi przylegający do budowanego Dworca Fabrycznego a mianowicie odrestaurowanej zabytkowej elektrowni EC-1 -na zdjęciu.
Elektrownia EC-1 jest częścią powstającego właśnie Nowego Centrum Łodzi. To rewitalizacja architektury poprzemysłowej w niespotykanej dotąd skali. Udane połączenie historii i nowoczesności odniosło bezdyskusyjne zwycięstwo w plebiscycie na Bryłę Roku 2013.
Jak zwykle uczestników naszego biegu będą zagrzewać do walki uczniowie łódzkich szkół, tworząc niepowtarzalne punkty kibicowania oraz zespoły bębniarzy, które są zawsze bardzo cenione i mile przyjmowane przez zawodników. Na trasie jak zawsze czekać będzie na zawodników chcących pokazać się na pierwszym kilometrze lotny finisz Rossmanna. Obok rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych, proponujemy jak zawsze rywalizację wśród pracowników tej samej branży-w tym roku powiększyliśmy propozycję o kolejną służbę mundurową a mianowicie -służbę więzienną.
Przypominamy, że zapisy do naszego biegu już trwają: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php…