Kolejne wrotkarske sukcesy młodych tomaszowskich zawodników

645
Zdobyli je: Bosiek Karolina  w  kat. Kadet 2m i  w kategorii  open   półmaraton  -2m ;kat. Kadet  w Piotrowski Jakub – 2m, kat. Junior B –  Gąsecka Karolina 3m; w kat. Junior A – Owczarek Mateusz 2 m. nasi  w  wzięli udział  w zawodach  wrotkarskich  7.06.2015r. w czeskim Żdarze nad Sazawą  i  Modzurowie  k/ Raciborza.
Na zaproszenie Martiny Sablikowej i jej trenera Petera Nowaka nasza 8 osobowa ekipa (Iga Kapruziak , Mateusz Owczarek Damian Żurek Natalia Kowalska ,Natalia Jabrzyk, Iza Tejchman, Filip Kowalski i Jagoda Owczarek)  wystartowali  w Int. Olympic Hopes Competition, in-line speedskating. Zawodnicy ścigali sie na 300m torze o (niezbyt dobrej nawierzchni)na dwóch dystansach wg przepisów obowiązujacych w łyżwiarstwie szybim w 6 kategoriach wiekowych. Satartowałao 80 zawodników z Czech, Słowacji , Polski i Wegier. Nasi zawodnicy zaprezentaowali się bardzo dobrze zdobywając dla Polski 5 medali. W kategorii Juniora B  -start na dyst. 1000m i 3000m -złoty medal zdobyła Iga Kapruziak, srebrny  medal  Damian Żurek, Filip Kowalski był ósmy. W kategorii JuniorA  -start na dystanise 1500 i 5000m serbrne medale zdobyła Natalia Kowalska i Mateusz Owczarek. W kategorii junior C  start na dystansie 500m i 1500m – srebrny medal zdobyła Natalia Jabrzyk, Iza tejchman zajęla 6 m a najmłodsza w tej kategorii Jagoda Owczarek uplasowała się na ósmym miejscu.
Druga 12 osobowa  ekipa tomaszowskiej ,,Dziewiątki“ wystartowała w V Ogólnopolskim Biegu na Łyżworolkach  o Puchar Wójta Gminy Rudnik i  Gminy Pietrowice zaliczanym do Pucharu Śląska. Trasę  liczącą 5,75km zawodnicy pokonywali wahadłowo. W biegu głównym kobiet na 11,5 km  wystartowały nasze czołowe zawodniczki Bosiek Karolina i Gąsecka Karolina oraz ich młodsze koleżanki Karolina Świnoga  i Kasia Dela. W biegu głównym panów  na 23 km wystartował Patryk Kacperek. Poza biegami głównymi obyły się biegi dla dzieci ze szkół podstawowych na 200 i 800m i dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych na 2 km , w których wystartowała  w poszczególnych kategoriach  cała  nasza ekipa  zajmując miejsca na podium.  W kategorii  rocznik 2007-2005 zwyciężył Szymon Wojtakowski  i Natalia Jakszuk . W kategorii rocznik 2004-2002 wśród dziewcząt  zwyciężyła  Daria Kopacz druga była Zosia Pluta , wśród chłopców  pierwsze miejsce zajął Kamil Rybiński a drugie Jakub Brzostowicz. W kategorii  gimnazjów wśród dziewcząt tryumfowała  Bosiek  Karolina , druga była Gąsecka Karolina,  trzecia Świnoga Karolina i czwarta Kasia Dela. W śród chłopców w tej kategorii wygrał Kacperek Patryk ,a Karol Jabłoński był  trzeci. Bieg główny kobiet wygrała Karolina Bosiek,  druga była Karolina Gąsecka  jednocześnie  plasując się  na tych samych miejscach  w kategorii K1 do 32 lat. Karolina Świnoga była  odpowiednio  11 i  8  a Kasia Dela 12 i 9. Patryk Kacperek  w biegu głównym mężczyzn zajął 20 miejsce,  a w kategorii M1 do 39 lat uplasowała się na 11 m. Poza pamiątkowymi medalami i dyplomami zawodnicy otrzymali wartościowe nagrody. Wszystkim medalistom gratulujemy ich osiągnięć. Zawodnicy są uczniami klas sportowych SP1, SP 12, Gim 6 oraz ZSP nr3 i II LO w Tomaszowie Maz. podopiecznymi trenerów :Rafała Brzostowicza,  Pawła Jakszuka, Jolanty i  Wiesława Kmiecików.
Zawodnicy wystartują  po raz kolejny w najbliższy weekend w  Słomczynie, gdzie odbędzie się najważniejsza impreza mistrzowska – Torowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim.

Klub nie posiada jeszcze strategicznego sponsora , ma natomiast potencjał  w młodych  utalentowanych zawodnikach  z szansami na start w  II Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Hammar  12-22.02.2016r i  w XXIII  Zimowych Igrzyskach Olimpijskich  w  Pyeong Chang w Korei w  2018r.